Męska pielęgnacja – jaki trymer wybrać?

Niektórym osobom do pielęgnacji zarostu wystarczy zwykła maszynka do golenia, jednak coraz popularniejsze stają się trymery. To nie to samo, co elektryczna golarka, dlatego warto poznać różnice między tymi dwoma sprzętami. W naszym tekście podpowiadamy, jaki trymer wybrać oraz czym się kierować przy jego wyborze.

Trymer a golarka – jakie są różnice?

Golarki elektryczne służą przede wszystkim do skracania włosków lub ich całkowitego ścinania. Trymer działa w większości przypadków precyzyjniej i nadaje się bardziej do stylizacji. Działa zatem skuteczniej w przypadku detali, na przykład gdy chcesz nadać idealny kształt brodzie i wąsom, aczkolwiek nada się także do ścinania włosów na przykład na klatce piersiowej. Przy pomocy trymera wykonasz fantazyjne i modne wzorki na brodzie lub głowie, idealnie wymodelujesz zarost nadając mu pożądaną formę, dokładnie wystylizujesz bokobrody a nawet przytniesz włoski w nosie czy uszach. Różnica jest także zazwyczaj w cenie. Trymery są nieco tańsze od golarek, choć w dużej mierze zależy to od producenta. Ceny tych pierwszych zaczynają się od mniej więcej 100 zł, zaś za drugie trzeba dać przynajmniej 200 zł.

Jaki tryb zasilania powinien mieć trymer do brody?

Istnieje kilka rodzajów zasilania, które mogą mieć trymery. Popularne są modele na baterie, które pozwalają na wygodne używanie urządzenia na przykład na campingu lub w innym miejscu bez dostępu do prądu. Sprzęt zasilany sieciowo wymaga stałego podłączenia do prądu, a dodatkowo zwisający i plączący się kabel może irytować niektórych użytkowników. Pośrednim rozwiązaniem, które zadowoli obie grupy, jest zakup trymera zasilanego sieciowo-akumulatorowo. Można go podłączać do prądu, ale po naładowaniu działa również bez dostępu do napięcia.

Trymer do brody a może do innej części ciała? Zestaw nakładek rozwiąże problem

Niektóre trymery nadają się wyłącznie do golenia danej części ciała. Mogą to być modele na przykład wyłącznie do nosa czy też do brody. Jeśli jednak szukasz wszechstronnego urządzenia, wybierz model z kilkoma wymiennymi końcówkami. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na zakupie różnych rodzajów trymerów. Wśród najczęściej spotykanych nakładek, w które warto zainwestować, są te do miejsc takich jak uszy, nos czy też brwi. Osobno powinny być także nasadki do golenia pach czy klatki piersiowej oraz stylizowania zarostu.

Jakie ostrza powinien mieć trymer do ciała?

Oprócz samych nakładek istotna jest również kwestia ostrzy. Najczęściej spotyka się te wykonane ze stali nierdzewnej, aczkolwiek droższe modele mają nożyki wykonane z diamentu czy tytanu. Niezależnie od materiału istotne jest to, by elementy były samo ostrzące się lub przynajmniej nietępiące. Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup samo oliwiących się ostrzy. Wszystkie te elementy znacząco przedłużają żywotność urządzenia oraz ułatwiają jego konserwację i pielęgnację. Nie można też zapomnieć o tym, że nożyki bezpośrednio wpływają na jakość i komfort golenia. Im są one lepsze, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zacięcia i większa wygoda.

Wybierając trymer warto również zwrócić uwagę na to, czy urządzenia można używać na mokrych włosach, czy wyłącznie na sucho; jak długo jest w stanie działać na jednym naładowaniu oraz czy można je ładować przez USB.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki trymer będzie dla Ciebie najlepszy i czym kierować się przy wyborze urządzenia. Szeroki wybór produktów znajdziesz na: https://www.empik.com/agd/urzadzenia-do-pielegnacji/trymery,51011012,s.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz