Mały magazyn. Jakie powinien mieć zalety?

Wynajem powierzchni magazynowej zawsze wiąże się z często żmudnymi poszukiwaniami najbardziej odpowiedniego miejsca. Ilość tych miejsc jest oczywiście ograniczona, dlatego już na początku zdecydowanie warto określić, jakiego magazynu będziemy potrzebować. Dzięki temu zawęzimy obszar poszukiwań.


Prowadząc sklep internetowy, hurtownię, sklep stacjonarny, zajmując się różnego rodzaju sprzedażą w pewnym momencie stajemy przed dylematem czy magazynować towar u siebie czy starać się o wynajem powierzchni magazynowej. Alternatywą dla magazynowania u siebie może być oczywiście magazyn z obsługą Warszawa. Zalet takiego rozwiązanie jest oczywiście dużo i zdecydowanie warto zastanowić się nad tym, aby z takiej oferty skorzystać.

Przed przystąpieniem do poszukiwania odpowiedniego magazynu zdecydowanie warto zastanowić się dokładnie, jakiej powierzchni biurowej potrzebujemy. Na tynku jest wiele ofert, również firm, które oferują usługi dodatkowe, jak pakowanie, selekcjonowanie, wysyłka towarów. Innymi słowy – inny magazyn będzie potrzebny dla wielkiego sklepu motoryzacyjnego czy hurtowni AGD, inny dla lokalnego sklepiku internetowego, inny dla rodzinnej firmy.

Paleta możliwości

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie magazynu jak najbliżej miejsca zamieszkania bądź siedziby firmy. To jednak często jest bardzo trudne, więc drugą opcją jest wybór dalszego magazynu, ale takiego, do którego jest bardzo dobry dojazd, a który przekona nas do wynajęcia..

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/3-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac-prowadzac-sklep-www/

Co jest ważne w magazynie?

Przede wszystkim jego powierzchnia oraz rozstaw, zaplanowanie powierzchni magazynowej. Magazyn powinien być na tyle duży, aby swobodnie rozmieścić towar i poszukać się po magazynie chociażby wózkiem widłowym lub wózkiem paletowym. Możliwość zapewniania załadunku i rozładunku jest obowiązkowa.

Magazyn powinien być solidny, odporny na przeciekanie, porywy wiatru, opady śniegu, dobrze zabezpieczony przed kradzieżą. Musimy wiedzieć, że nasz towar jest odpowiednio przechowywany, co wpływa na jego jakość. Do towaru powinniśmy mieć dostęp 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny.

Magazyn powinien w miarę możliwości posiadać część sanitarną i socjalną, zapewniać odpowiednie warunki higieniczne. To ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz