Leasing ciężarówki a kalkulator – jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Leasing pojazdów to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przez przedsiębiorstwa. Jest on zdecydowanie bardziej opłacalną opcją niż zakup własnych pojazdów. W wybraniu najlepszej oferty może pomóc nam kalkulator leasingowy. Dlaczego warto z niego skorzystać i jak dokładnie działa? Podpowiadamy. 

Kalkulator leasingowy – czym jest?

Leasing to forma nabywania pojazdu, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Choć z usługi leasingu mogą skorzystać także osoby prywatne to jednak przede wszystkim rozwiązanie to wykorzystywane jest przez firmy. Nie ma w tym nic dziwnego. Leasing samochodowy jest zdecydowanie bardziej opłacalny finansowo niż zakup nowych pojazdów. W jaki sposób wybrać najkorzystniejszą dla swojego przedsiębiorstwa ofertę?

 

Z pomocą przychodzi kalkulator leasingowy. Jest to narzędzie, które pozwala w szybki i łatwy sposób oszacować wysokość raty leasingu konkretnego pojazdu. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych, transportowych oraz maszyn rolniczych. Dzięki wprowadzeniu kilku podstawowych danych jesteśmy w stanie poznać raty za konkretne pojazdy i zdecydować się na taki, który będzie najbardziej opłacalny. Narzędzie to można znaleźć sprawdzając w Google hasło leasing ciężarówki kalkulator

Jak działa kalkulator leasingowy?

Do wyliczenia rat leasingu nie potrzeba podawania szczegółowych informacji lub danych osobowych. Prosty w obsłudze kalkulator potrafi oszacować koszta po wprowadzeniu jedynie podstawowych danych. W pierwszej kolejności należy określić kategorię, do której zalicza się dany pojazd. Może być to samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy lub maszyna rolnicza.

Kolejnym krokiem jest wybrać określony typ umowy leasingowej. Po wykonaniu dwóch powyższych czynności kalkulator poprosi nas o wprowadzenie takich podstawowych danych jak: rodzaj pojazdu, rok produkcji oraz wartość finansowanego środka trwałego. Ostatnim krokiem jest podanie warunków brzegowych umowy, czyli okresu leasingu, procentu wkładu własnego oraz wysokości wykupu. To wystarczy, by uzyskać szacowany koszt raty.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz