Ławki miejskie – jakie są ich rodzaje?

miejskie lawki

Ławki miejskie, jak się okazuje, występują w bardzo wielu różnych wariantach. Wystarczy zresztą przejść się ulicami aglomeracji, w której mieszkamy. Przechadzka po mieście pozwoli nam zauważyć wiele różnych ławek z oparciami lub bez. Mogą to być klasyczne ławki parkowe, ale popularne są także coraz bardziej designerskie lub modułowe.

Ławki miejskie są potrzebne nam wszystkim

Ławki miejskie są bardzo ważne dla wszystkich mieszkańców niezależnie od tego, czy chodzi o dużą czy też mało aglomerację. Pełnią bardzo ważną rolę społeczną. Dzięki nim można na chwilę usiąść i odpocząć podczas długiego spaceru. Mogą się między sobą naturalnie różnić stylem, materiałem, funkcjonalnością i wyglądem. Charakterystyczne są na przykład klasyczne parkowe ławki miejskie. To tradycyjne produkty drewniane o prostym i funkcjonalnym designie. Będą mieć oparcie i siedzisko. Można najczęściej spotkać pojedyncze lub podwójne. Znajdziemy je w parkach, ogrodach, a także na bulwarach.

Ciekawym rozwiązaniem są także ławki z odzysku, czyli będą to produkty wykonane z materiałów takich jak przetworzone drewno albo plastik lub metal. Mogą mieć ekologiczny wygląd albo rustykalny i będą się idealnie wpisywać w trend zrównoważonego rozwoju i w ekologię szeroko rozumianą.

Ławki nowoczesne coraz popularniejsze

Często nie zwracamy uwagi na to, że coraz chętniej architekci odpowiedzialni za przestrzeń publiczną decydują się na projektowanie ławek designerskich. Podobnie jak na przykład kosze miejskie będą one charakteryzować się innowacyjnym wzornictwem. Niejednokrotnie autorami takich projektów są bardzo cenieni architekci. W efekcie takie miejskie meble będą mieć bardzo oryginalne kształty, a wykorzystuje się tu niejednokrotnie nietypowe materiały.

Ciekawą opcją są także ławki modułowe, które składają się z pojedynczych segmentów, które można łączyć w różne konfiguracje. Dzięki temu można je elastycznie dostosować do przestrzeni i potrzeb użytkowników. Mogą także być wyposażone w stoliki albo podstawki na rowery lub też inne funkcjonalności.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz