Łagodzenie objawów łuszczycy przy pomocy maści

Jest wiele sposobów, przy pomocy których można sobie radzić z łuszczycą. Jednym z takich sposobów jest stosowanie maści na łuszczycę. Rodzajów maści na łuszczycę jest naprawdę dużo. Większość z nich jest naprawdę skuteczna. W tym artykule skupimy się właśnie na temacie, jakim jest maść na łuszczycę.

Maść na łuszczycę – jak stosować?

Stosowanie maści na łuszczycę jest całkiem proste. Maść na łuszczycę stosuje się miejscowo – w tych punktach, gdzie widoczne są zmiany łuszczycowe na skórze. Wystarczy posmarować plamy maścią i poczekać, aż skóra wchłonie preparat. Maści na łuszczycę bardzo często stosuje się przede wszystkim na noc, ale niektóre maści można stosować też dwa razy dziennie.

Co powinna zawierać maść?

Bardzo ważne jest, aby maść na łuszczycę była stworzona na bazie składników aktywnych, które z pewnością zadziałają na zmiany skórne. Bardzo dobrze sprawdzają się naturalne składniki na przykład olejki roślinne czy ekstrakty z roślin. Również maści nie do końca naturalne potrafią być bardzo skuteczne – na przykład maść zawierająca cynk (bardzo znana i powszechnie stosowana). Wszystkie te składniki są w stanie zniwelować objawy łuszczycy, zredukować świąd i odpowiednio zmiękczyć naskórek, co sprawi, że będzie łatwiej pozbyć się łusek. Skoro wiemy już, jakie składniki powinna zawierać maść na łuszczycę skóry, poznajmy najpopularniejsze i najskuteczniejsze rodzaje maści na łuszczycę.

Rodzaje maści na łuszczycę

  • Maść konopna na łuszczycę – jest to maść, która powstała na bazie naturalnego olejku konopnego. Ma on niesamowite właściwości, które doskonale widoczne są właśnie w walce z łuszczycą. Maść konopna sprawia, że zaczerwienienia i podrażnienia zostają zredukowane. Olejek konopny wpływa także na zniwelowanie uczucia swędzenia skóry. Eliminuje również stany zapalne oraz zmiękcza i wygładza skórę, co przyczynia się do usunięcia łusek z powierzchni naskórka. Ponadto nawilża naskórek, chroniąc go przed przesuszeniem, które sprzyja objawom łuszczycy.
  • Maść z dziegciem na łuszczycę – dziegieć brzozowy ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Maść, która go zawiera, doskonale zatem poradzi sobie z ewentualnymi stanami zapalnymi skóry w obrębie plam łuszczycowych, a także nie dopuści do rozwoju infekcji bakteryjnych w tych miejscach. Taka maść dodatkowo przyspieszy regenerację skóry i poprawi kondycję naskórka. Naturalne i jakże skuteczne.
  • Maść sterydowa na łuszczycę – są to głównie maści z kortykosteroidami. Sprawiają, że uczucie świądu znika, a zmiany skórne są wyraźnie wygładzone i dużo lepiej wyglądają. Mogą bardzo pomóc, ale należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie sterydów jest niewskazane – mogą pogorszyć kondycję skóry, jeżeli będą stosowane zbyt długo.
  • Maść cynkowa na łuszczycę – maść z cynkiem pomaga na wszelkiego rodzaju zmiany skórne, w których występuje stan zapalny, zaczerwienienia i podrażnienia. Kondycja skóry dzięki jej zastosowaniu będzie dużo lepsza. Oprócz łuszczycy, bardzo często stosuje się ją między innymi w walce z trądzikiem.
  • Maść robiona na łuszczycę – jest to tradycyjny typ leczenia łuszczycy. Przykładem takiej maści jest maść z rezorcyną – bardzo skuteczna. Działa antybakteryjnie i hamuje wydzielanie łoju. Ponadto jest w stanie zmiękczać skórę, co znaczy, że świetnie poradzi sobie z występującymi łuskami na skórze.

Jak długo stosować maść i jakie korzyści przyniesie?

Maści na łuszczycę nie należy stosować zbyt długo. Czasem jest to tydzień, czasem nieco dłużej. Wszystko zależy od rodzaju maści. Nie należy ich jednak stosować długo, ponieważ mogą wtedy wywołać niepożądane skutki uboczne. Stosując maści, zmiany skórne będą zniwelowanie, kondycja naskórka będzie dużo lepsza, a łuski zaczną znikać. Ponadto zredukowane zostaną zaczerwienienia, a o swędzeniu będzie można zapomnieć.

Podsumowanie

Maści na łuszczycę mogą być naprawdę bardzo skuteczne – o ile tylko będą stosowane umiejętnie i jeżeli będziemy się stosować do zaleceń związanych ze sposobem i czasem ich stosowania. No i oczywiście, jeśli wybierzemy dobrą maść.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz