Konto osobiste – dlaczego warto je założyć?

Mało kto w obecnych czasach wyobraża sobie funkcjonowanie bez własnego konta bankowego. Coraz częściej płaci się w sklepach przy pomocy karty bankomatowej, a nawet telefonów i zegarków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że użytkownik tych gadżetów ma założone konto osobiste. Dlaczego jeszcze warto je założyć? Jak znaleźć promocje bankowe, które pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy?

Dlaczego warto założyć konto osobiste?

Konto osobiste to przede wszystkim wygoda. Ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowania bez posiadania karty bankomatowej, dzięki której będzie można w dowolnej chwili wypłacić gotówkę. Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo. Deponując pieniądze w banku można “spać spokojnie”, gdyż banki posiadają swoje systemy zabezpieczeń, które gwarantują, że pieniądze nie znikną z konta.

Oczywiście bywają przypadki, gdy takie sytuacje mają miejsce. Należy jednak mieć świadomość tego, że wszystkie placówki są ubezpieczone, więc ich klienci nie tracą swoich oszczędności. Konta bankowe to także szybsze dokonywanie transakcji. Dzięki nim można w mgnieniu oka zapłacić za zakupy w sklepie on-line, zamówić jedzenie z dostawą do domu, czy opłacić rachunki.

Ponadto można o dowolnej porze sprawdzić stan konta, uzyskać najpotrzebniejsze informacje, czy też dokonać wypłaty z bankomatu. Wpłaty natomiast można kierować poprzez Pocztę Polską oraz wpłatomaty. Jak widać posiadanie własnego konta bankowego z możliwością obsługi przez Internet to same zalety.

Jak szukać promocji kont bankowych?

Bardzo często banki oferują swoim klientom oraz przyszłym posiadaczom kont osobistych liczne promocje, które pozwalają nawet na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Szukanie takich ofert nie jest niczym trudnym, tym bardziej w dobie Internetu, gdzie wszystko można znaleźć. Ponadto liczne strony, które prowadzone są przez osoby specjalizujące się wynajdywaniem takich ofert mogą być także dobrym źródłem informacji.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że nie wszystkie promocje kont bankowych muszą być opłacalne, gdyż mogą w regulaminie być ukryte kruczki. Na co więc zwrócić uwagę szukając promocji kont osobistych?

Przede wszystkim powinno się dokładnie sprawdzać regulamin promocji bankowych. Wiele osób go bagatelizuje, twierdząc, że instytucje bankowe działają zgodnie z prawem. Owszem, działają, ale nie oznacza to wcale, że nie wykorzystują kruczków, dzięki którym mogą zarobić na nieświadomym kliencie. Bardzo często w regulaminie zawarte są także informacje o nagrodach i wymaganiach. Najczęściej są to gratyfikacje pieniężne, ale niekiedy w puli znajduje się także samochód lub inne wartościowe przedmioty. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na wymagania, które w wielu przypadkach okażą się kosztowne. Wykonanie przelewów w krótkim czasie na określoną sumę pieniędzy, czy zakup dodatkowych produktów bankowych to żadna nowość.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz