Kielce – gospodarcze centrum województwa

Kielce są miastem zlokalizowanym w samym sercu Gór Świętokrzyskich. To ważny ośrodek targowy, a także istotny punkt na gospodarczej mapie kraju. Miasto wyróżnia się przyjazną polityką władz, co sprzyja osiadaniu się rodzin na stałe. Czy warto zamieszkać w Kielcach?

Z administracyjnego punktu widzenia

Kielce są miastem wojewódzkim, co umożliwia załatwienie wszelkich spraw urzędowych na miejscu. Samo położenie miasta jest korzystne z turystycznego punktu widzenia. Lokalizacja między Beskidami a Morzem Bałtyckim daje wiele opcji wyjazdowych, całkiem niedaleko stąd również do Łodzi, Warszawy czy Rzeszowa. Ponadto świetnie rozwija się tu rynek nieruchomości, oferując mieszkania deweloperskie w Kielcach o wysokim standardzie. Dodatkowo należy podkreślić niski stopień bezrobocia oraz atrakcyjne oferty pracy.

Rynek nieruchomości pod lupą

Kielce są miastem, w którym realizowane są liczne inwestycje deweloperskie. Współczesna oferta to przede wszystkim niewielkie, 2-pokojowe lokale, których powierzchnia nie przekracza 40 m2. Zdaniem specjalistów takie mieszkania deweloperskie w Kielcach są rezerwowane praktycznie natychmiast. Czym kierują się nabywcy? Ważna jest dla nich nie tylko lokalizacja, ale i infrastruktura wokół. Kupujący najchętniej wybierają nieruchomości położone w pobliżu placówek edukacyjnych oraz w miejscach o rozwiniętej ofercie handlowo-usługowej.

Bogata baza turystyczna zachęca inwestorów

Kielce to jedno z miast, które rozwija się w Polsce najszybciej. Z uwagi na swoje położenie jest doskonałą bazą wypadową, oferując przy tym ciekawą alternatywę w razie niepogody. W mieście znajdują się przytulne restauracje i kawiarnie, których kameralny klimat zachęca do odwiedzin i skosztowania regionalnych dań. Są takie placówki kulturowe, w których cyklicznie odbywają się zajęcia dostosowane do wieku każdego mieszkańca.

Nic dziwnego, że mieszkania deweloperskie w Kielcach znajdują się w kręgu zainteresowań inwestorów. Najem krótkoterminowy w mieście, gdzie jest mnóstwo cennych zabytków i rozległe tereny zielone, jest znakomitym źródłem dochodu. Współczesna oferta deweloperska jest rozległa, zapewniając lokale zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli czy seniorów.

Przyszłością miasta są żacy

Władze miasta od lat obserwują trend, w którym absolwenci szkół wyższych wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Kielecka oferta edukacyjna jest bardzo zróżnicowana i atrakcyjna, niejako zapewniając później ciekawą, rozwojową i dobrze płatną pracę na miejscu. Wśród najpopularniejszych uczelni wymienia się Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Politechnikę Świętokrzyską, Wszechnicę Świętokrzyską, Wyższą Szkołę Administracji Publicznej czy Wyższą Szkołę Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych.

Łącznie w Kielcach znajduje się 12 szkół wyższych.

Chyba niełatwo jest doszukać się wad mieszkania w Kielcach. Znakomita jakość powietrza, rozbudowana infrastruktura, szanse na rozwój zawodowy i świetne uczelnie – to powody, dla których mieszkania deweloperskie w Kielcach tak dobrze się sprzedają.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz