Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Planujesz remont mieszkania i zastanawiasz się, jaką podłogę wybrać? Możliwości w tym wypadku masz bardzo dużo. Możesz bowiem postawić na podłogę drewnianą, na panele, a także kafle, czy też kamień. Wszystko zależy od tego,czy chcesz mieć jednolitą podłogę w całym mieszkaniu, czy też inną każdym pomieszczeniu.

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Jaką podłogę wybrać do mieszkania? W tym artykule postaramy się zaproponować ci kilka najbardziej podstawowych opcji. Zaprezentujemy zalety i wady każdego z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych w polskich mieszkaniach.

Podłoga drewniana

W pierwszej kolejność zastanówmy się, dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą. Przede wszystkim drewno jest materiałem bardzo odpornym i solidnym. W znacznym stopniu decyduje również o charakterze danego pomieszczenia, lub też całości mieszkania. Bardzo istotne jest również to, że podłoga wykonana z drewna zawsze będzie modna i będzie prezentowała się bardzo elegancko. Najpowszechniej stosuje się podłogi dębowe. Często są postarzane przy pomocy szczotkowania. Dzięki temu nasza podłoga wygląda na starą i w pełni oryginalną. Oczywiście ma to bardzo duże znaczenie w kwestii odpowiedniej stylizacji mieszkania.

A może podłoga kamienna?

Podłoga wykonana z kamienia, nie jest na razie jeszcze dość powszechnie stosowana w polskich mieszkaniach. Niemniej jednak wydaje się, że jest to całkiem interesujące rozwiązanie. Zdecydowanie jest najtrwalszy materiałem spośród tych, które wykorzystuje się do wykańczania podłóg. W tym celu stosuje się przede wszystkim granit, łupek a także marmur. Podłoga kamienna jest bardzo solidna i trwała, także nie wymaga jakiś szczególnych zachodów w kwestii jej odpowiedniej pielęgnacji. Niestety jednak jest jedna poważna zaleta takiego rozwiązania. Podłoga kamienna będzie po prostu zwyczajnie bardzo zimna. Dlatego też, jeśli chcemy uniknąć tego dyskomfortu, to pod podłoga kamienną powinniśmy zainstalować ogrzewanie podłogowe.

Panele podłogowe

Zdecydowanie jednak w polskich mieszkaniach najpowszechniej stosowane są podłogi wykonane z paneli. Jest to materiałów przede wszystkim tani i bardzo prosty w montażu Jeśli chcemy położyć panele w naszym mieszkaniu, to nie musimy korzystać z usług specjalistów, tylko możemy po prostu zrobić to samodzielnie. Oczywiście warto również wiedzieć, że panele możemy zakupić w wielu różnorodnych wersjach. Jeśli wydamy trochę więcej pieniędzy, to możemy liczyć na znacznie większą trwałość paneli, a także odporność na ścieranie.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz