Jaka latarka w góry?

Wybierasz się w góry i zastanawiasz się, jakie potrzebne akcesoria warto ze sobą zabrać? Jednym z gadżetów, który zdecydowanie może przydać ci się na szlaku jest zwykła latarka. Wybierając się w góry musisz być przygotowany na różne sytuacje. Może zdarzyć się tak, że nie uda ci się zejść ze szlaku przed zmrokiem .Wówczas jeśli jesteś wyposażony w podręczna latarkę, to znacznie łatwiej będzie ci znaleźć drogę i wrócić do schroniska. Również taka latarka przydaje się jeśli nocujesz pod namiotem.

Jaka latarka w góry?

Zastanówmy się więc, jaką latarkę najlepiej wybrać kiedy wybieramy się w góry. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że posiadanie ze sobą latarki podczas górskich wędrówek, zapewnia ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa. To oczywiście nie tylko kwestia poruszania się po zmroku, albowiem taką latarkę warto mieć również ze sobą późną jesienią i zimą, kiedy ciemno robi się już znacznie szybciej i mamy też do czynienia z tzw. szarówką. Warto również powiedzieć, że w razie jakiejś sytuacji awaryjnej, kiedy będziesz potrzebował pomocy, latarka może przydać ci się do zasygnalizowania swojego położenia. Przy pomocy latarki możesz nadać sygnał SOS.

Wybierając się w góry warto wybrać taką latarkę, która będzie miała jak najbardziej wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim najlepszym modelem, który świetnie sprawdza się podczas górskich wycieczek jest latarka czołowa. Do używania takiej latarki nie potrzebujemy rąk. Oczywiście warto również podkreślić skuteczność stosowania latarki czołówki. Mianowicie snop światła precyzyjnie jest kierowany to miejsce, w które akurat spoglądamy. Również światło z takiej latarki będzie bardzo stabilne. Latarki czołówki zwykle są wyposażone w bardzo elastyczne, a także wytrzymałe paski mocujące. Dlatego też nie ma obawy, że latarka zsunie nam się z głowy. Oczywiście warto postawić tutaj na sprzęt od renomowanych producentów. Unikajmy latarek tanich, albowiem te mogą szybko ulec awarii.

Latarka do górskich wycieczek – jakie parametry?

Osobną kwestią jest również wybór odpowiedniej latarki pod względem jej parametrów. Przede wszystkim najważniejszym parametrem, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze latarki jest zasięg światłą, a także jasność emitowana przez latarkę. Tak więc latarki, które zabieramy w góry, powinny wykazywać się jakością na poziomie od 30 do nawet do 100 lumenów. Warto również zwrócić uwagę na długość pracy baterii. Dlatego też najkorzystniejszym rozwiązaniem są latarki diodowe, które zasilane są bateriami tzw. paluszkami.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz