Jak zrobić pawlacz nad drzwiami?

Pawlacz to doskonałe rozwiązanie ,które pozwala nam na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywanie przedmiotów w małym mieszkaniu . Możemy w nim magazynować wszystkie te przedmioty, których nie używamy na co dzień. Możemy tam po prostu stworzyć miejsce na tzw. graciarnię. To również forma bardzo funkcjonalnego schowka, gdzie możemy trzymać sezonowe obuwie, czy też odzież. Jak więc wykonać pawlacz nad drzwiami w przedpokoju?

Jak zrobić pawlacz nad drzwiami?

Jak zrobić pawlacz nad drzwiami? Przede wszystkim musimy uściślić, jaką szerokość docelową będzie miał nasz pawlacz. Teoretycznie jeśli planujemy pawlacz nad drzwiami w przedpokoju, to powinien on mieć szerokość właśnie tego pomieszczenia. Niemniej jednak musisz wiedzieć, że zbyt duża szerokość pawlacza spowoduje, że jego konstrukcja może być niestabilna. Dlatego pawlacz nad drzwiami to doskonale rozwiązanie w przedpokoju, które jest dosyć wąski.

Jakich materiałów należy użyć do wykonania pawlacza? Przede wszystkim podstawą tego rodzaju schowka powinna być masywna rama. Musi ona być bardzo solidna, albowiem na niej będą wspierały się wszelkie przedmioty, które będziemy tutaj przechowywać. Warto do tego wykorzystać choćby ramy drewniane wykonane z sosny. Również bardzo istotne jest odpowiednie mocowane ramy pawlacza do ściany. Warto wykonać to za pomocą solidnych i długich kołków, a także wkrętów. Warto również zadbać o to, aby podłoga pawlacza od strony zewnętrznej była odpowiednio wykończona, stosownie do stylistyki całego przedpokoju.

Jakie drzwiczki do pawlacza wybrać?

Jakie drzwiczki warto zastosować w pawlaczu? Zdecydowanie warto postawić na gotowe rozwiązanie, czyli drzwi drewniane . Wówczas pozostaje nam tylko wybranie koloru i pomalowanie drzwiczek, a także wybór ozdobnej gałki. Drzwiczki montujemy na najprostszej najprostszym modelu zawiasów.

Pawlacz z płyt g-k

Do wykonania pawlacza można również zastosować płyty kartonowo-gipsowe, a także profile aluminiowe. Jednak musisz wiedzieć, że wykonany tylko z tych materiałów pawlacz, może okazać się zbyt słabą konstrukcją do przechowywania różnych rzeczy. Dlatego też taką konstrukcję należy odpowiednio wzmocnić, choćby poprzez włożenie płyty OSB, który w tym wypadku stanowiłaby podłogę pawlacza. Wydaje się, że takie rozwiązanie jest jednak prostsze i tańsze w realizacji. Taki pawlacz możemy wykonać sami, bez konieczności korzystania z usług fachowców.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz