Jak zmieniła się sytuacja inteligentnych telefonów, w dobie pandemii koronawirusa?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale skutki pandemii będą odczuwalne w praktycznie każdej gałęzi rynkowej. Również i tej związanej z nowoczesnymi technologiami, ponieważ kryzys dotknął nas wszystkich. Jak więc zmieniła się sytuacja na rynku nowoczesnych technologii, w dobie koronawirusa?

Jak wygląda sytuacja na światowych rynkach telefonicznych?

Otóż ostatnia sytuacja na giełdzie jest uznawana za najgorszą od 2008 roku, kiedy to bank Lehman Brother ogłosił upadłość. Powodem takiego krachu jest to, że ludzie straszeni przez lewicowe media, w panice zaczęli wyprzedawać swoje akcje, gromadzić zapasy oraz zamykać się w domach, przez co naturalnie sporo na tym ucierpiała właśnie giełda. Sytuacja raczej nie ulegnie szybko zmianie, mimo iż giełda powoli wraca do normy, jednakże konsekwencje tego krachu na pewno odczujemy w przyszłości. Co ciekawe, większość inwestorów wyprzedała wszystko co miała, po to aby zatrzymać przy sobie jak najwięcej gotówki. Jak już wspomnieliśmy wyżej, to jeden z najgorszych krachów jakie zaliczyliśmy w XXI wieku pod względem biznesu. Nikt raczej nie myśli o tym, aby póki co ponownie inwestować na przykład w Bitcoiny – i nie zapowiada się na to, że ktoś zacznie z powrotem inwestować w kryptowaluty, mimo iż coraz więcej mediów internetowych namawia na to, aby ,,inwestować póki jest tanio” – wiedząc że inwestycja może zwróci się za kilka lat, niewykluczone że pokrywając jedynie koszty inflacji.

Dlaczego telefony komórkowe są teraz jeszcze bardziej popularne?

Smartfon, dzięki temu że jest mały i poręczny, pozwala młodym ludziom na to, aby sprawdzać dowolne informacje, (jakie sobie tylko zażyczą) od ręki. Tutaj trzeba wspomnieć również o aspekcie wygody. Nikt chyba nie chciałby chodzić wszędzie z ciężką książką, bądź też z wielkim komputerem w plecaku. Dlatego też młodzi ludzie w przeważającej ilości decydują się na codzienne noszenie ze sobą smartfona. Wystarczy wtedy kilka kliknięć, i gotowe. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od telefonów, dlatego smartfony teraz tak naprawdę zaczęły stanowić pierwsze źródło informacji o pandemii, ponieważ po kłamliwych informacjach chińczyków, zaczęły do nas spływać pierwsze informacje z respektowanych źródeł, właśnie na media społecznościowe (o ironio) a wiadomo, że praktycznie największa liczba użytkowników social mediów to właśnie ludzie, którzy korzystają z telefonów komórkowych. Mimochodem, nowe technologie pozwoliły nam na to, że teraz każdy jest podłączony do internetu, przez co tworzymy jeden ogromny twór, tak zwany ,,hive mind”. No ale my nie o tym, wracając do tematu randkowania. Młodzi ludzie to osoby coraz mniej nastawiające się na prawdziwy aspekt socjalny, a bardziej już wirtualny. Wystarczy spojrzeć na tą aplikację, aby zobaczyć o co nam chodzi. To proste, aplikacja do randkowania, rejestrujemy się ,logujemy się, dziewczyna/chłopak nam się podoba, przesuwamy w prawo, jeśli nie w lewo. Jeśli się spodobamy sobie nawzajem, to rozmawiamy. Dlatego też, telefony nadal wiodą prym w tym świecie ogarniętym pandemią.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz