Jak zaaranżować przedpokój?

W jaki sposób odpowiednio zaaranżować strefę wejściową do mieszkania?Przedpokój to zdecydowanie jedno z tych pomieszczeń, które traktujemy nieco po macoszemu, kiedy zastanawiamy się nad umeblowaniem i wystrojem całego mieszkania. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym nie przebywamy zbyt długo, dlatego też przedpokój nie stanowi aż tak dużego znaczenia, jak choćby salon, kuchnia, czy też łazienka. Niemniej jednak warto pamiętać, że to jest pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy z zewnątrz. Dlatego powinno odpowiednie zaaranżowane i funkcjonalne.

Jak zaaranżować przedpokój?

Zastanówmy się zatem, w jaki sposób warto zaaranżować przedpokój? Przede wszystkim jeśli dysponujemy dość małym przedpokojem, to warto spróbować go optycznie powiększyć. W tym celu możemy zamontować na ścianie w przedpokoju dosyć duże lustra. Warto również zastosować odpowiednie oświetlenie.

Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie zupełnie innej podłogi, niż w pozostałej części mieszkania. W przedpokoju świetnie sprawdzą się płytki ceramiczne, a także kamień. Podłoga w tym pomieszczeniu musi być trwała i łatwa w utrzymaniu czystości.

Postaw na minimalizm

Przed wszystkim w przedpokoju nie może być zbyt wielu mebli i przedmiotów. Warto tutaj zachować sporo przestrzeni. Na jaki kolor pomalować ściany w naszym przedpokoju? Wydaje się, że najwłaściwszym rozwiązaniem w tym wypadku, jest zastosowane koloru białego. Zwłaszcza jeśli nasz przedpokój ma stosunkowo niewielką powierzchnię. Dzięki białym ścianom wizualnie przedpokój znacznie się powiększy.

Jakie meble powinny się znaleźć w przedpokoju?

Przede wszystkim w przedpokoju powinno się znaleźć miejsce na szafę. Zmieścimy w niej kurki i płaszcze, a także podstawowy sprzęt bagażowy. Powinniśmy również pamiętać o odpowiednim wieszaku, na który znajdzie się miejsce na okrycia wierzchnie naszych gości. Kolejnym ważnym meblem, który musi się znaleźć w przedpokoju, jest szafka na buty. Dzięki temu, że będziemy mogli w niej przechowywać buty i kapcie, w naszym przedpokoju zapanuje porządek. Warto również pamiętać, aby znaleźć w przedpokoju również miejsce na nieduże siedzisko. To mebel, który będzie niezwykle przydatny choćby podczas ściągania i zakładania butów. Dzięki niemu ta czynność będzie znacznie prostsza. Tak więc jak widać, w naszym przedpokoju musi się znaleźć sporo praktycznych mebli, niemniej jednak powinniśmy mimo wszystko dążyć do minimalizmu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz