Jak wykonuje się nadruki na koszulkach?

Chyba każdy ma w swojej szafie przynajmniej jedną koszulkę z nadrukiem. Taka odzież nadaje się na różne okazje codzienne, w bardziej oficjalnej wersji nadaje się np. do pracy. Nadruk może składać się z grafiki i napisu bądź tylko jednego z nich. Obecnie tylko niektóre koszulki są robione ręcznie, nadruki na większości pochodzą z drukarni.

Nadruki na odzieży – co to oznacza?

Ozdabianie odzieży nadrukami rzadko kiedy jest przypadkowe. Wstępnie wykonywany jest projekt, który najpierw funkcjonuje po prostu jako grafika. Popularne nadruki na koszulkach w Poznaniu to aktualne hasła, ponadczasowe metafory oraz grafiki nawiązujące do popkultury. Tak naprawdę jednak na odzieży może znaleźć się wszystko.

Inaczej wyglądają koszulki młodzieżowe, dziecięce, a inaczej propozycje dla dorosłych. Ubrania mogą być pokryte nadrukiem na całej powierzchni albo zawierać tylko jeden mały napis. Ważne jest, by nadruk był estetycznie wykonany i nie zniszczył się podczas noszenia czy też po jednym praniu.

Gdzie można wykonać nadruki na koszulki?

Profesjonalny druk na odzieży w Poznaniu wykonać można w drukarni specjalizującej się w takich usługach. Wcześniej możliwe jest uzupełnienie posiadanego projektu czy nawet zlecenie jego wykonania od nowa specjaliście od grafiki. Jest to dobre posunięcie, bo ktoś taki wie dokładnie, jakie kolory są warte użycia, by nadruk wyglądał dobrze na tkaninie.

Koszulki reklamowe w Poznaniu lub też odzież przeznaczona do seryjnej produkcji to szczególnie trudny temat. W ich przypadku trzeba jeszcze lepiej przygotować projekt grafiki, bo będzie ona powielana w setkach lub tysiącach egzemplarzy. Niekiedy zachodzi konieczność skalowania nadruku i nie może on przy tym ulegać zniekształceniom.

Druk na odzieży – co jest istotne?

Najłatwiejsze do stworzenia i przygotowania są nadruki na białym tle – np. na białych koszulkach unisex. Jeśli jednak w grę wchodzi kolor materiału, trzeba odpowiednio dobrać farby. Wykonuje się np. druk transferowy na tkaninach, by zachować odcień i oczekiwane nasycenie. Niektóre barwy nie powinny być blisko siebie, np. niebieski i czerwony.

Podsumowując, nadruki na koszulkach to świetny sposób, by się wyrazić – są zróżnicowane i pasują na każdą okazję. Koszulki mogą wyglądać bardzo dobrze, jeśli nadruk jest starannie wykonany.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz