Jak wybrać sukienkę na wesele – kilka praktycznych porad

Wesele to bardzo ważna uroczystość, więc warto się do niej odpowiednio wcześnie przygotować. Bez względu na to czy jesteśmy świadkami czy po prostu „zwykłymi” gośćmi strój powinien być dopasowany do podniosłości chwili. Sukienka ma być przede wszystkim dopasowana do pory roku, jak również elegancka. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że powinniśmy czuć się w niej po prostu wygodnie. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej sukienki na wesele? Podpowiadamy.

Sukienka weselna dopasowana do pory roku

Sukienka na wesele powinna być dopasowana do aury. Oczywiste jest to, że wybierzemy inny model wówczas, kiedy niebo skąpane jest w słońcu, a noce są naprawdę gorące, a zdecydowanie inny, kiedy zabawa będzie miała miejsce jesienią czy zimą. Latem bardzo dobrze sprawdzą się modele z odkrytymi ramionami, spokojnie można postawić na przykład na tak zwane hiszpanki z eleganckimi falbankami. Dobrze, jeśli nie są zbyt wzorzyste, a raczej stonowane zarówno pod względem kolorystyki, jak i ilości dodatków. Pamiętajmy, że często mniej znaczy lepiej. Kolejna kwestia, to długość sukienki. Bardzo dobrze prezentują się długie, są niezwykle eleganckie i uroczyste. Nikt jednak nie mówi, że nie można wybrać także krótkich. Ważne jednak, aby nie przesadzić z odkrywaniem ciała. W dobrym tonie będzie więc sukienka przed kolana, albo tuż za. A co z sezonem jesienno-zimowym. Tu na pewno sprawdzą się znacznie grubsze materiały. Jeśli koniecznie ma być jednak to zwiewna sukienka, to zawsze można okryć się bolerkiem lub marynarką.

Zobacz także: http://portalnews.pl/skorzana-ramoneska-do-jakich-stylizacji-pasuje/

Sukienka na wesele – a co z kolorem?

Przyjęło się, że raczej sukienki na wesele, które pojawią się na gościach nie powinny przywodzić na myśl kreacji zarezerwowanej dla Panny Młodej. Unikajmy więc zdecydowanie bieli, jak również ecru, które to coraz częściej pojawia się na owych sukniach. Nie poleca się także stawiania na kolor czarny, chociaż jest to kwestia dość dyskusyjna. Jeśli sukienka jest ciemna, zawsze można rozjaśnić ją za pomocą wszelkiej maści dodatków, więc nie do końca jest powiedziane, że trzeba się koniecznie jej wystrzegać.

Sukienka na wesele, a wygoda

W kreacji weselnej powinniśmy czuć się przede wszystkim komfortowo. Z założenia zabawa będzie trwała do późnych godzin nocnych, albo nawet do białego rana, więc nasze ruchy po pierwsze, nie powinna krępować ruchów, a po drugie ma być na tyle dopasowana do sylwetki, że nie będziemy zastanawiać się nad tym czy nie pokazaliśmy za dużo ciała czy też nie marszczy się ona zbyt mocno etc.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz