Jak wybrać rolety zewnętrzne do okna dachowego?

rolety na okna dachowe

Poddasze domu może stanowić dodatkową przestrzeń mieszkalną. Aby było to możliwe należy zadbać o odpowiednią ilość okien. Wykorzystuje się do tego okna dachowe. Czym się charakteryzują i jak dobrać do nich rolety zewnętrzne?

Jak dopasować rolety zewnętrzne do okna dachowego?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod dachem pozwala często znacząco zwiększyć ilość pomieszczeń. Poddasze nie musi służyć wyłącznie jako miejsce do przechowywania. Można je wykorzystać jako sypialnię, biuro lub pokój dla dziecka. Aby możliwe było normalne funkcjonowanie należy zadbać o odpowiednią ilość okien. Na dachach skośnych wykorzystuje się okna dachowe. Zapewniają one dostateczną ilość światła oraz umożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza. Nowoczesne systemy okiem dachowych pozwalają na uchylenie okna oraz obrót całej szyby o 180 stopni, co ułatwia mycie. Z uwagi na to, że pomieszczenie na dachu jest mocno nasłonecznione, warto zadbać o odpowiednią blokadę promieni. Rolety zewnętrzne Velux posiadają tę zaletę, że mogą być sterowane elektronicznie. Dzięki temu możliwe jest ich zamykanie lub otwieranie za pomocą jednego przycisku. Coraz częściej wykorzystuje się również oprogramowanie smart, dzięki któremu rolety można obsługiwać za pomocą aplikacji w telefonie. 

Co dają rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne zapewniają bezpieczeństwo i chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jest to szczególnie ważne na poddaszu, które w gorące dni może się nadmiernie nagrzewać. Dodatkowo mocne działanie promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku, bo promienie słoneczne będą wcześnie budziły mieszkańców. Okna dachowe Velux umożliwiają idealne dopasowanie rolet, tak, żeby po ich zamknięciu w pomieszczeniu panowała całkowita ciemność. Badania przeprowadzone przez naukowców dowiodły, że spanie w totalnie zaciemnionym miejscu pozwala na szybszą i efektywniejszą regenerację. Dzięki roletom zewnętrznym na poddaszu można uzyskać efekt zaciemnienia o każdej porze dnia, a dodatkowe właściwości odbijające światło uchronią pomieszczenie przed ciepłem.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz