Jak wybrać ogrzewanie biura?

Każdy, kto ma do ogrzania dom, mieszkanie lub biuro wie doskonale, jak długi potrafi być w Polsce sezon grzewczy. Ogrzewanie pomieszczeń firmowych w znaczący sposób różni się od ogrzewania tradycyjnego domu, gdzie możemy wykorzystać dużo więcej rozwiązań.

Obiekty firmowe – biurowe mogą być naprawdę różne. Od pomieszczeń zbudowanych z wykorzystaniem kontenerów biurowych, poprzez biura skoncentrowane w wieżowcach, a na małych murowanych budynkach kończąc. Każdy, kto chce zapewnić sobie i swoim pracownikom komfort pracy powinien więc pomyśleć o zastosowaniu nowoczesnego systemu grzewczego, a najlepiej grzewczo-chłodzącego. Takim rozwiązaniem jest chociażby montaż klimatyzacji w biurach. Dobrze dobrane i nowoczesne klimatyzatory ścienne bądź klimatyzatory sufitowe potrafią całkowicie zapewnić komfort pracy przez cały rok. Klimatyzacja jest również alternatywą dla ogrzewania na prąd, ogrzewania gazowego bądź ogrzewania gazem miejskim.

Zwróć uwagę na dobre docieplenie budynku

Chcąc mieć komfortowe ogrzewanie biura i nie płacić dużych rachunków warto zwrócić uwagę na izolację budynku. Mostki termiczne, które występują przy błędnie wykonanej izolacji prowadzą nie tylko do strat ciepła, ale również większego zapotrzebowania na ogrzewanie. Gdy mamy do ogrzania bądź schłodzenia kilkadziesiąt pomieszczeń koszty w skali roku mogą być naprawdę znaczące.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/czy-dom-mozna-tanio-ogrzac/

Ogrzewanie miejskie

Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest oczywiście ogrzewanie miejsce. Dużo obiektów nie ma jednak możliwości podłączenia się z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury. Wykorzystanie np. ogrzewania gazowego miejskiego jest wygodne, bo sama instalacja jest trwała i co najważniejsze praktycznie bezobsługowa. Gaz jest również paliwem kalorycznym i ekologicznym.

Ogrzewanie i chłodzenie klimatyzacją

Praktycznym i niezwykle popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie w biurach klimatyzacji. W zależności od rodzaju obiektu można stosować klimatyzatory ścienne albo klimatyzatory sufitowe. Zalet klimatyzacji jest bardzo dużo, a wśród nich można wymienić:

– proste wykonanie klimatyzacji,
– prosta możliwość rozbudowania instalacji klimatyzacji,
– estetyczny montaż najczęściej prowadzony nas sufitami podwieszanymi,
– mała awaryjność urządzeń klimatyzacyjnych,
– różnorodność urządzeń klimatyzacyjnych,
– proste sterowanie,
– możliwość ogrzewania zimą, chłodzenia latem,
– łatwy sposób utrzymania komfortu cieplnego,
– ekologiczność rozwiązania,
– brak smogu i odpadów.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz