Jak osłonić ogród zimowy przed nadmiernym nasłonecznieniem?

Ogrody zimowe pozwalają cieszyć się bliskością zieleni przez cały rok. Niestety, w słoneczny dzień mogą one nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur, które nie są korzystne dla przebywających w nich osób, roślin i zwierząt. Jak osłonić ogród zimowy przed nasłonecznieniem?

Jak uzyskać idealny klimat w ogrodzie zimowym?

W ogrodzie zimowym można uprawiać różnorodne rośliny, rozwijając swoją ogrodniczą pasję. To również doskonałe miejsce do wypoczynku.

Konstrukcje ogrodów zimowych bazują na wysokiej jakości komponentach – lekkich ramach PCV lub aluminiowych wypełnionych szklanymi taflami, które zapewniają dostęp do światła w całym wnętrzu.

Ze względu na swoją konstrukcję ogród zimowy może tworzyć doskonałe warunki do wzrostu roślinności, także w okresie zimy, gdy temperatury na zewnątrz są zbyt niskie dla wielu roślin. Jednak przeszklona konstrukcja, szczególnie wtedy, gdy wystawiona jest na bezpośrednie działanie światła słonecznego, może nadmiernie się nagrzewać. Wówczas rekomendowane są specjalne osłony, które pozwalają na regulowanie nasłonecznienia wnętrza.

Jak osłonić ogród zimowy przed nasłonecznieniem?

Ogród zimowy może być chroniony przed nadmiernym nasłonecznieniem za pomocą dedykowanych do tego celu osłon. Specjalna osłona ogrodów zimowych, która dopasowana jest do takiej konstrukcji, pozwala na regulowanie dostępu światła do jej wnętrza.

Osłony wykonane są z materiałów tekstylnych, które cechują się wysokim współczynnikiem blokowania promieni słonecznych, dlatego pozwalają na skuteczne zacienienie ogrodu zimowego, co jednocześnie pozwala na poprawę warunków temperaturowych wewnątrz niego w trakcie słonecznych dni.

Producent może wykonać osłonę ogrodu w dowolnym wariancie – do dyspozycji są różnorodne wzory i kolory poszyć, dlatego można dopasować je indywidualnie w zależności od miejsca ich montażu, oczekiwanego efektu estetycznego.

Jak steruje się osłonami ogrodów zimowych?

Aby osłona ogrodów zimowych była łatwa w obsłudze, jest ona wyposażana w zintegrowane napędy elektryczne. Dzięki nim otwieranie i zamykanie osłon odbywa się bardzo łatwo i szybko – wystarczy tylko nacisnąć przycisk.

Dodatkowo osłony mogą być zautomatyzowane. Połączenie ich z systemem inteligentnego budynku pozwala na sterowanie osłonami także poza domem, na przykład podczas pobytu w pracy albo na wakacjach.

Więcej informacji dotyczących wykonania osłon okiennych do ogrodów zimowych można znaleźć już teraz na stronach internetowych producentów, gdzie można też bliżej zapoznać się z dostępnymi systemami i kolorami materiałów.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz