Jak kupić trafiony prezent dla dziecka?

Półki sklepów zabawkowych aż uginają się pod ciężarem kolorowych, modnych artykułów, przyciągając uwagę ciekawskich maluchów i ich rodziców. Zakup trafionego prezentu jest prawdziwym wyzwaniem, biorąc pod uwagę ilość zabawek, jaka zalega dziś w dziecięcych pokoikach. Czym kierować się przy wyborze prezentu, aby sprawić radość maluchowi?

Zabawki dostosowane do wieku dziecka

Wiadomo, że dzieci bez względu na wiek dość szybko potrafią znudzić się nową zabawką. Ma się wówczas wrażenie, że podarowany upominek okazał się nietrafiony, skoro nie jest w stanie zainteresować dziecka na dłużej niż kilka minut. Tymczasem warto wiedzieć, że aby maluch nieco bardziej skupił się na nowym nabytku, trzeba mu wskazać odpowiednią drogę.

Dzieci nie muszą od razu wiedzieć, jakie jest przeznaczenie danej zabawki. To rodzic odgrywa rolę przewodnika, prowadząc malucha w nieznany świat pełen nieograniczonej wyobraźni. Świetnym przykładem są klocki, do których załączono instrukcję krok po kroku wskazującej etapy tworzenia konkretnej konstrukcji. Warto pokazać dziecku, że dokładnie te same klocki mogą posłużyć do zbudowania fortecy dla jego żołnierzyka czy labiryntu dla ukochanego chomiczka. Im bardziej kreatywne podejście do tematu, tym lepszy rozwój malucha.

prezent dla dziecka

Edukacja czy rozrywka?

Większość współczesnych zabawek cenionych jest przede wszystkim za walory edukacyjne. Nawet najmłodszym dzieciom można podarować coś, co będzie uczyć kolorów, kształtów czy podstawowych nazw w języku obcym. Wiele zabawek doskonale stymuluje rozwój ruchowy czy zwiększa sprawność manualną, gwarantując przy tym dobrą zabawę.

Przed zakupem odpowiedniej zabawki dobrze byłoby zapytać rodziców, jaki typ zabawek preferują dla ich dziecka. Niektórzy stawiają wyłącznie na radość malucha z wręczonego prezentu, inni wolą, by każdy nowy zakup miał za zadanie wspierać edukację lub rozwój dziecka. Ze zdaniem rodziców warto się liczyć, każdorazowo omawiając kwestię upominku dla ich pociechy. To dobry sposób na zadowolenie każdej ze stron, pozwalający uniknąć zdublowanego podarunku.

Czy odzież lub obuwie to też prezent?

Praktyczne podejście do dziecięcych upominków zdarza się dorosłym nazbyt często. Na pierwszy rzut oka koronkowa sukienka czy najnowszy model butów może wydawać się idealnym prezentem dla dziecka. Przed zakupem warto jednak postawić się w roli obdarowanego, u którego radość z prezentu trwa w takiej sytuacji krócej niż zazwyczaj. Czy 5-letnia dziewczynka ucieszy się z nowej bluzki? Być może tak, lecz po chwili zapomni, że jej szafa wzbogaciła się o kolejny ciuch. Co innego nastolatka, podążająca za trendami mody. Jak widać, każdy prezent należy dokładnie przemyśleć i dopasować do wieku oraz zainteresowań dziecka.

Świat pełen przygód

Dziecięce lata mijają na beztroskich zabawach wśród pirackich statków, pojazdów strażackich i domków dla lalek. Niech każdy prezent dla malucha będzie czymś, co pięknie wkomponuje się w pozostałe zabawki, tworząc nieodłączny element dziecięcej wyobraźni.

Partnerem materiału jest Neduo – Super Things dla Twojego dziecka.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz