Jak dobrać najlepszy wzór rolet do salonu?

Rolety to najczęściej wybierane osłony okienne. Jak dobrać najlepszy materiał na rolety do salonu? Sprawdź nasze porady, aby uzyskać estetyczny efekt w modnym stylu!

Jakie rolety zamontować w salonie?

Firmy oferujące rolety okienne mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę modeli osłon do wyboru, które mogą być dopasowane indywidualnie do charakteru wnętrza i do gustu zamawiającego.

Wśród najczęściej kupowanych rolet do salonu znajdują się:

  • Rolety w kasecie – estetyczne rolety wyposażone w kasetę z rolką, na którą nawija się materiał osłaniający okno.
  • Mini rolety, roletki – mają taką samą zasadę działania, jednak pozbawione są kasety.
  • Rolety dzień/noc – bardzo popularne teraz rolety, które mają podwójną budowę i korzystają z materiału w pasy, który przepuszcza i blokuje światło. Umożliwiają łatwą regulację dostępu światła do wnętrza.
  • Rolety rzymskie – do ich wykonania stosowana jest tkanina, która po złożeniu daje efekt dekoracyjnej falbany.
  • Rolety plisowane, plisy – cechują się plisowaną, harmonijkową budową. Mogą być ustawione w dowolnym miejscu w świetle okna.

Wzory rolet – co wybrać do salonu?

Dobierając rolety do wnętrza salonu, warto nie tylko zwrócić uwagę na ich typ, lecz też na materiał wykonany do ich wykończenia. No co należy zwrócić szczególną uwagę?

Rolety materiałowe, w tym rolety w kasecie oraz mini rolet, powstają z różnych typów materiałów. Zaliczają się do nich materiały standardowe, lekko przepuszczające światło, materiały zaciemniające, które niemalże całkowicie blokują dostęp światła, a także materiały o właściwościach dekoracyjnych, na przykład z efektownymi nadrukami, fakturą czy laserowymi wycięciami nadającymi im niebanalny wygląd.

Jeżeli chcemy kupić rolety na lata, najlepiej przy doborze koloru kierować się kolorystyką ramy okiennej. Dzięki temu można wtedy dowolnie zmieniać aranżację wnętrza, a rolety stale będą do niego pasowały. Można także dopasować ich kolor do wyposażenia pomieszczenia, na przykład wybrać rolety w kolorze szarym czy beżowym.

Dostępne są także żywe kolory, na przykład zielony, niebieski, czerwony, fioletowy. Wybierając je, trzeba jednak liczyć się z tym, że po jakimś czasie mogą one nie pasować do wnętrza. Najlepiej sprawdzają się one w pomieszczeniach jak pokoje dziecięce, łazienki.

Dopasowując odpowiednie materiały, najlepiej sprawdzać wzorniki rolet, które zawierają różne ich rodzaje. Na ich podstawie można dobrać odpowiedni kolor oraz wykończenie rolety, aby była ona dopasowana do stylu wnętrza i do naszego gustu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz