iPhone 8 i 8 PLUS – porównanie modeli

Jednym z powodów, dla których warto kupić jeszcze iPhone’a 8 lub 8 PLUS w 2019 roku jest, chociażby to, że posiada Touch ID, który wiele użytkowników produktów Apple’a bardzo lubi. Nowa technologia Face ID nie każdemu musi przypadać do gustu.

Poza tym ósemki są oczywiście tańsze od najnowszych modeli smartfonów Apple, a jednocześnie nadal pozostają bardzo zaawansowanymi technologicznie produktami. Procesor A11 Bionic zapewnia szybkość korzystania i niewiele odstaje od procesora, którego można znaleźć w dziesiątce.

Czym różni się zwykła ósemka od PLUS-a?

Oznaczenie PLUS wskazuje na to, że model został w jakiś sposób ulepszony, ale nie na tyle, aby można było mówić o całkiem nowej wersji urządzenia. Tak ósemki różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, zaawansowaniem aparatów i wydajnością baterii, a ich ceny różnią się średnio o około 600 zł.

Wielkość

Na pierwszy rzut oka różnicę widać oczywiście w wielkości telefonów. Ósemka oferuje przekątną wyświetlacza 4,7”, natomiast PLUS – 5,5”, za czym idzie również większą rozdzielczość ekranu. Nie da się jednoznacznie ocenić, który rozmiar jest obiektywnie lepszy, zależy to od osobistych preferencji. Niektórzy wolą małe, zgrabne telefony, które z łatwością mieszczą się w ręce, a innym nie zależy na takich cechach, a bardziej na jak najwyższej rozdzielczości ekranu, na przykład, aby zwiększyć komfort oglądania filmów.

Warto zaznaczyć, że pod względem pojemności i wyboru kolorów oba smartfony są identyczne. Można wybrać wersję z 64 GB lub 256 GB pojemności w kolorze srebrnym, złotym lub w odcieniu tak zwanej gwiezdnej szarości. 

Aparaty

Spora różnica występuje w aparatach obu wersji ósemki. Oba wyposażone są w dwa aparaty po 12 MP, z tym że PLUS może pochwalić się obiektywem szerokokątnym (światło przysłony ƒ/1,8) i teleobiektywem (ƒ/2,8). PLUS ma 10x zoom cyfrowy, a zwykły 5x. Oprócz tego PLUS wyposażony został w tryb portretowy i oświetlenie portretowe. Przy tworzeniu wideo natomiast PLUS ma dwa razy większy zoom cyfrowy (6x zamiast 3x). Nie zmienia to jednak faktu, że zwykła ósemka nadal ma świetne aparaty, które większości osób całkowicie wystarczają. Jeśli jednak interesuje nas jeszcze bardziej zaawansowany aparat, postawmy na PLUS-a. W obu wersjach ósemki aparaty wyposażone są w optyczną stabilizację obrazu, flesz True Tone z czterema diodami LED i trybem Slow Sync. Można korzystać także z opcji Live Photos, a zdjęcia mają szeroką gamę kolorów. Filmy natomiast kręcić można w 4K lub HD 1080p.

Bateria

Model 8 PLUS wyposażony został w ładowanie bezprzewodowe, czyli kolejny “bajer”, z którego wielu chciałoby korzystać. Sporym plusem jest to, że nie trzeba kupować najnowszego iPhone’a, aby móc korzystać z tej opcji. Bateria w PLUS-ie jest również wydajniejsza — według danych na stronach oficjalnych Resellerów Apple bateria ósemki wytrzymywała na przykład do 40 godzin odtwarzania muzyki, a PLUS ma wykonywać to zadanie aż dwadzieścia godzin dłużej.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/iphone/iphone-8.html

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz