Implanty zębów – jakie ich rodzaje są najlepsze?

zebowe implanty

Problem z brakiem w uzębieniu może pojawić się w każdym wieku. Na szczęście nowoczesna medycyna stomatologiczna ma kilka możliwości rozwiązania problemu. Jednym z nich jest wszczepienie implantu. Jaki implant będzie najlepszy?

Implanty stomatologiczne – charakterystyka i rodzaje

Posiadanie pięknego uśmiechu sprawia, że człowiek wygląda zdrowiej i staje się bardziej atrakcyjny. Zaniedbane zęby dodają lat i mogą być przyczyną wielu kompleksów. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej i zaniedbywanie regularnych wizyt u stomatologa, mogą prowadzić do poważnych chorób zębów i dziąseł, a w rezultacie do ich wypadania. Na szczęście dzisiaj braki w uzębieniu mogą być niwelowane na wiele sposobów. Jednym z nich jest wszczepienie implantów. Pozwala wypełnić lukę po jednym lub kilku zębach. Implanty zębów w Katowicach oraz innych miastach, dostępne są w kilku rodzajach. Mogą różnić się w zależności od materiału użytego do jego produkcji. Największa trwałość cechuje implanty tytanowe. Niestety ich kolor – srebrnoszary, nie jest ładny i wyróżnia się na tle innych zębów. Najczęściej używa się implantów ceramicznych lub porcelanowych, których kolor można dopasować do pozostałego uzębienia, a ich trwałość jest równie dobra. Można jeszcze zastosować implanty z akrylu, jednak ich trwałość nie jest zadowalająca. Implanty mogą być stałe lub czasowe. Te czasowe zakłada się na okres leczenia ortodontycznego, żeby wyrównać zgryz. 

Jakie zabiegi stomatologiczne sprawią, że będziesz miał piękny uśmiech?

Zabiegiem, z którego pacjenci korzystają najczęściej, żeby poprawić swój wygląd, jest poprawa barwy zębów. Profesjonalne wybielanie zębów w Katowicach i innych miastach gwarantuje bezpieczeństwo i nie jest szkodliwe dla szkliwa. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze oraz utrzymywały się jak najdłużej, pacjent musi przestrzegać wszystkich zaleceń stomatologa. Ważna jest dobrze dobrana dieta, przede wszystkim w pierwszych dniach po zabiegu, i wyeliminowanie wszystkich ciemnych i barwiących składników.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz