Gdzie szybko i opłacalnie sprzedać samochód?

Zbycie pojazdu używanego bywa dość skomplikowane. Z reguły jednym z prostszych rozwiązań jest sprzedaż samochodu w skupie bądź komisie lub zawarcie umowy kupna-sprzedaży z osobą prywatną. Pierwsza metoda powoduje spadek wartości auta, z kolei samodzielne zbycie i usługi komisu mogą być czasochłonne. Zatem w jaki sposób najlepiej sprzedać auto? Czym charakteryzują się poszczególne metody?

Komis samochodowy

Jeśli nie chcesz samodzielnie zajmować się sprzedażą pojazdu, możesz skorzystać z usług komisu samochodowego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to bardzo czasochłonna metoda, która może nie wygenerować żadnych zysków przez długi czas. Okres realizacji sprzedaży samochodu może bowiem trwać miesiącami.

Nie ma żadnej reguły odnośnie tego, kiedy otrzymasz pieniądze należne Ci z tytułu sprzedaży pojazdu. Decyduje o tym wyłącznie stan techniczny auta oraz jak to, jaką popularnością cieszy się na rynku. Bardzo szybko znajdzie się chętny na duże, rodzinne auto w korzystnej cenie. Nieraz zdarzy się jednak, że minie kilka miesięcy zanim zostanie ono sprzedane. Jeśli nie posiadasz atrakcyjnego samochodu na sprzedaż – skorzystaj ze skupu samochodów. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Skup samochodów – najszybszy sposób sprzedaży samochodu

Metoda ta jest bardzo prosta i wymaga wyłącznie wybrania odpowiedniego pośrednika, który przyjmie pojazd. Sprzedaż samochodu w skupie aut jest szybka, możliwa za gotówkę i w większości przypadków wystarczy skontaktowanie się z konkretnym dealerem. Niektórzy oferują również możliwość bezpłatnego dojazdu na miejsce w celu wyceny i podpisania umowy sprzedaży pojazdu.

Wystarczy wejść na stronę internetową skupu samochodów, wybrać formularz sprzedaży, a następnie zaczekać na odpowiedź. W przypadku, gdy oferowana cena jest niezbyt satysfakcjonująca, pozostaje wyszukanie innego usługodawcy lub też zbycie na własną rękę.

Samodzielna sprzedaż samochodu – jak to zrobić?

Komisy oraz skupy mają swoje zalety i wady. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i ile chcesz poświęcić czasu. Z pewnością samodzielne zbycie auta może pochłonąć znaczną jego ilość. W przypadku wyżej wymienionych metod wszystkimi procedurami zajmowali się pośrednicy. Natomiast własnoręczna sprzedaż samochodu stawia Cię w ich roli – sam musisz opisać swój produkt, wystawić ogłoszenie w Internecie, a następnie czekać na klienta, który może także chcieć negocjować cenę.

Musisz również zadbać o prawidłowość procedur cywilnoprawnych, a także komplet dokumentów po stronie zarówno Twojej, jak i klienta. W przypadku sprzedaży samochodu najczęściej sam ustalisz cenę samochodu. Dobrze jest jednak skonsultować się z fachowcem, który zna się na autach i zrobi to za ciebie. Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości? Nikt nie kupi pojazdu o zawyżonej cenie, gdy w sieci nie brakuje innych, równie atrakcyjnych ofert.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz