Eksploatacja baterii w iPhonie – jak przedłużyć jej żywotność?

Urządzenia Apple od wielu lat uważane są za jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze na rynku nowych technologii. Amerykański koncern nieustannie dokłada wszelkich starań, aby sprzęt wykazywał się nieprzeciętnymi parametrami technicznymi, jak i ponadczasowym designem. Jednak jedną z największych bolączek nowoczesnych smartfonów jest zbyt szybko zużywająca się bateria. W pewnym stopniu dotyczy to również iPhone’ów, które mogą wykazywać spadki wydajności urządzenia spowodowane usterką akumulatora. Jak zatem przedłużyć jego żywotność?

Bateria w iPhonie: optymalizacja działania aplikacji

Pierwszym sposobem, który pozwala odciążyć baterię w iPhonie i zminimalizować ryzyko jej nadmiernej eksploatacji jest wyłączenie wszystkich zbędnych procesów. Wiele aplikacji działających w tle przyczynia się do szybszego zużycia baterii, podobnie zresztą jak włączona usługa WiFi, transmisji danych czy bluetooth. System iOS, na którym swoje działanie opiera iPhone, umożliwia przeprowadzenie analizy zużycia baterii z podziałem na aplikacje, dzięki czemu można łatwo wyeliminować problem zbyt szybko wyczerpującego się akumulatora.

Bateria w iPhonie: wyłączenie Siri

Funkcja inteligentnego asystenta głosowego dostępnego z poziomu iOS oraz innych systemów operacyjnych Apple to całkiem przydatna opcja, która nie jest jednak niezbędna do komfortowego użytkowania smartfona na co dzień. Dlatego warto się zastanowić, czy nie wyłączyć „Siri” dla dobra stanu technicznego baterii w iPhonie. Zużycie energii spowodowane działaniem wirtualnego asystenta jest dość mocno zauważalne nawet przy stosunkowo niskiej intensywności korzystania ze smartfona, co jest zjawiskiem coraz bardziej charakterystycznym szczególnie dla nowszych generacji urządzeń Apple.

Bateria w iPhonie: sposób ładowania

Każdy użytkownik smartfona tkwi w przekonaniu, że doskonale wie jak poprawnie ładować telefon. Otóż nowoczesne smartfony wyposażone w ogniwa litowo-jonowe wymagają nieco innego traktowania niż akumulatory kadmowe sprzed lat. Ładowanie baterii w iPhonie do poziomu 100% wbrew pozorom jest dla niej szkodliwe, zwłaszcza gdy smartfon przez dłuższy czas pozostaje podpięty do źródła zasilania. Nie powinno się również dopuszczać do całkowitego rozładowania akumulatora, a najbardziej optymalny poziom baterii w kontekście jej dłuższej żywotności to przedział między 40 a 80%.

Bateria w iPhonie: diagnostyka

Ogniwa litowo-jonowe są znacznie bardziej wydajne i wytrzymałe niż baterie starej generacji, jednak nie zapobiega to postępowaniu procesów chemicznego starzenia się baterii w smartfonie. W przypadku gwałtownych spadków energii czy samoistnym wyłączaniu się telefonu można podejrzewać poważniejszą awarię akumulatora, która wcale nie musi być wywołana przez szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Diagnoza baterii to zadanie dla profesjonalistów. Pogwarancyjny serwis Apple w sposób fachowy zajmie się określeniem przyczyn pojawiających się problemów z użytkowaniem urządzenia, a w razie potrzeby dokonają wymiany baterii w iPhonie. Biorąc pod uwagę wysokie stawki charakterystyczne dla autoryzowanych serwisów Apple, skorzystanie z usług pogwarancyjnych wydaje się dobrą alternatywą, ale tylko w przypadku, gdy opinie o serwisie nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Znalezienie sprawdzonego serwisu iPhone w Warszawie nie stanowi większego wyzwania, a coraz więcej firm oferuje swoim klientom niezwykle wygodną usługę naprawy wysyłkowej, z której warto skorzystać.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz