Duże rasy psów – które cieszą się największą popularnością w Polsce?

Nie tylko małe rasy psów cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Polacy coraz chętniej sięgają po psy duże, które potrafią sprawić tyle samo radości co ich miniaturowi koledzy. Taki pies wymaga wprawdzie większego nakładu pracy, ale ma także swoje zalety. Jakie rasy dużych psów są najpopularniejsze w Polsce?

Oprócz miłośników psów ras miniaturowych znajdą się i tacy,którzy kochają duże psiaki. Choć istnieje wiele ich ras,wśród nich wyróżnić możemy kilka,które są wybierane najczęściej,stając się tym samym ulubieńcami Polaków. A oto kilka z nich najpopularniejszych w naszym kraju

Husky

Syberian husky. Należy do grupy północnych psów zaprzęgowych. Psy tej rasy to zwierzęta bardzo inteligentne,żywiołowe,czujne ale zarazem towarzyskie o łagodnym i przyjaznym charakterze. Husky to psy stadne,dlatego też nie lubią samotności. Z miłą chęcią towarzyszą swojemu właścicielowi przy każdej okazji. Ich wadą jest to,że lubią uciekać,dlatego też trzymając je w ogrodzie powinniśmy zadbać o bardzo wysokie ogrodzenie,którego nie będą w stanie przeskoczyć. Ponadto potrzebują bardzo dużo aktywności fizycznej i sam spacer może go nie zadowolić. Nudząc się,może zacząć niszczyć przedmioty,które znajdzie w swoim pobliżu. Będą za to idealnym towarzyszem do uprawiania sportu,np.biegania.

Jeżeli planujemy zajęcia sportowe wraz ze swoim pupilem,należy zadbać o odpowiednie akcesoria,które będą przy tym niezbędne,np. typowa smycz sportowa. Model joggingowy posiada ona specjalną rączkę, którą można przełożyć sobie przez ramię, dzięki czemu pies biegnie blisko nas. Dobrym przykładem będzie też smycz rowerowa,która wyposażona jest dodatkowo w specjalny pałąk, który mocuje się do bagażnika bądź pod siodełkiem.

Wszystkie tego typu akcesoria znajdą Państwo na Petinio.com- sklepie dla Twojego psa. Są to produkty o wysokiej jakości wykonania bezpieczne dla wszystkich czworonogów.

Owczarek niemiecki

Psy tej rasy są bardzo inteligentne,opanowane ale też pewne siebie. Charakteryzują się także lojalnością wobec swojego właściciela. Będą dobrym towarzyszem do zabaw,aczkolwiek należy zachować tutaj rozwagę. Należą one bowiem do grupy psów obronnych. Dlatego też niewłaściwe zachowanie może je sprowokować a pamiętać trzeba,że są to psy duże i silne. Owczarki niemieckie wymagają jednak bardzo dużo ruchu,treningów i uwagi. Potrzebują także dyscypliny i rygoru,dlatego też nie będą przeznaczone dla każdego. Właściciel owczarka musi być przede wszystkim odpowiedzialny,zrównoważony i zdyscyplinowany. Ponadto powinien cechować się zamiłowaniem do sportu i posiadać dużą wiedzę na temat tej rasy psa.

Labrador

Pies o łagodnym i przyjaznym usposobieniu. Łatwo akceptuje inne zwierzęta domowe,np. koty czy chomiki. Szybko się uczy,ale wymaga systematyczności i w zamian nagrody,np. różnego typu smakołyków dla psa. Nie toleruje przymusu fizycznego,dlatego może odmówić posłuszeństwa i współpracy. Psy rasy labrador potrzebują dużo ruchu,ale bardziej w formie zabawy niż aktywnych ćwiczeń. Dlatego warto wybrać dla nich kilka zabawek dla psów,które idealnie sprawdzą się podczas zabaw czy spaceru na świeżym powietrzu. Świetne będą różnego typu piłki,frisbee czy sznurki do przeciągania. Wszystko znajdą Państwo na stronie dla psów Petinio.com- sklepu dla Twojego psa

Golden retriever

Psy bardzo łagodne,przyjazne i rodzinne. Idealnie nadają się do towarzystwa, w tym także dzieci,z którymi chętnie się bawią. Nie odnajdą się natomiast w roli stróża. Są bardzo inteligentne ale potrzebują dużo czasu,aby oswajać się z nowymi miejscami i sytuacjami. Potrzebują dyscypliny ze strony opiekuna,ale użycie zbyt dużego rygoru może mieć odwrotne w przeciwieństwie do zamierzonych skutki. Właściciel powinien być w stosunku do niego łagodny,ale też za dużo nie może mu nie pozwolić. Psy tej rasy niestety obficie się linieją,dlatego też ważna jest prawidłowa jego pielęgnacja i dobór odpowiednich kosmetyków i akcesoriów dostępnych w sklepie dla psów.

Amstaff

Wbrew pozorom to dość wrażliwe zwierzę. Niemniej jednak w sytuacjach stresujących może bywać niebezpieczny. Wpływ na jego zachowanie ma sposób,w jaki się go wychowuje. Należy go już od małego socjalizować z innymi psami. Dzięki temu nauczy się prawidłowej relacji z innymi czworonogami,co pozwoli uniknąć agresywnych zachowań wobec nich. Psy rasy amstaff potrzebują dużo ruchu,dlatego też tak bardzo ważne dla nich będą aktywne zabawy z właścicielem,np.przeciąganie sznura oraz dłuższe spacery,minimum trzy spacery dziennie. Są to zwierzęta silne i temperamentne,dlatego w ich przypadku należy zadbać o solidne akcesoria zarówno spacerowe jak i zabawki.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz