Drzwi zewnętrzne – jak dopasować je do stylu elewacji?

Drzwi zewnętrzne mają kilka zadań do spełnienia. Mają zapewnić bezpieczeństwo, komfort i ciepło w domu. Ich wybór jest bardzo ważny. Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne i jak dopasować je do stylu elewacji? Czym kierować się przy ich wyborze?

Drzwi zewnętrzne i styl domu

Drzwi zewnętrzne wybiera się zazwyczaj  na koniec budowy. Niestety często jest to nieprzemyślany wybór. Dopasowanie drzwi do elewacji nie polega tylko na wybraniu odpowiedniego koloru.

Wybierając drzwi zewnętrzne w Krośnie, najlepiej postawić na spójność w wyglądzie. Warto kierować się stylem, w jakim zaprojektowany jest dom. Do budynków o klasycznym wyglądzie, warto wybrać drzwi, które będą podkreślały reprezentacyjny charakter. Do tradycyjnych budynków, warto wybierać drzwi szerokie, gładkie lub ozdobione regularnymi żłobieniami. W przypadku nowoczesnych elewacji, warto postawić na jednoskrzydłowe drzwi, o prostych liniach. Jednolity wzór drzwi zewnętrznych warto przełamach dodatkami, na przykład dekorami z metalu.

Wybierając kolor drzwi można kierować się kolorem stolarki okiennej. Dobrze, by były one w jednej tonacji – ciepłej lub zimnej. Udanym połączeniem są różne odcienie szarości czy brązów. Najnowsze trendy mówią, że do elewacji o oryginalnym wyglądzie cegły klinkierowej lub drewnianej oblicówki, warto postawić na proste i klasyczne drzwi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne?

Wybór idealnego koloru to jedno. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne parametry techniczne drzwi. Wymiary drzwi zewnętrznych powinny wynosić co najmniej 90×200 cm. Tylko wówczas zapewnią one wygodę korzystającym z nich osobom. Firma Nowy Dom oferuje także drzwi antywłamaniowe, które zabezpieczą dom przed niechcianymi gośćmi. Wybierając drzwi należy wziąć pod uwagę współczynnik odporności na obciążenie wiatrem. Drzwi powinny być sztywne i wytrzymałe. Ważny jest także współczynnik przepuszczalności powietrza. To z kolei zapewnia uniknięcie strat ciepła. Drzwi zewnętrzne powinny mieć także wysoki współczynnik Rw. Jest to współczynnik izolacyjności akustycznej. Drzwi z wysokim wskaźnikiem będą chroniły przed hałasem. To ważne, zwłaszcza gdy mieszka się przy ulicy.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz