Drzwi wewnętrzne drewniane – jak o nie dbać?

Posiadając drzwi wewnętrzne drewniane musimy pamiętać o jednej niesamowicie istotnej rzeczy. Mowa tu o ich odpowiedniej konserwacji. Jeśli dobrze nie zadbamy o drzwi wewnętrzne drewniane, to nie ma szans na to, że wytrzymają nam one przez wiele lat, więc jest to bardzo ważna kwestia.

Jak wybrać najtrwalsze drzwi drewniane?

Gdy zależy nam na tym, by drzwi wewnętrzne drewniane były jak najtrwalsze to trzeba o nie oczywiście odpowiednio dbać, lecz nie tylko to jest ważne. Liczy się bowiem również to, by były one właściwie wykonane. Z tego powodu licząc na trwałość trzeba mocno przykładać się do wyboru odpowiednich drzwi drewnianych.

Drzwi muszą być wykonane podobnie jak dobre okna drewniane. Mowa tu o tym, że należy korzystać z prawdziwego drewna, które posiada znacznie lepsze parametry od sklejki, czy też różnych produktów drewnopodobnych, które są co prawda znacznie tańsze, lecz nigdy nie zapewnią takiej trwałości. Ponadto muszą być one dobrze przygotowane przez producenta poprzez impregnację, czy też użycie odpowiednich farb i lakierów.

Jak dbać o drzwi wewnętrzne drewniane?

Zadbanie o drzwi wewnętrzne drewniane to proces bardzo istotny, lecz nie należy on do specjalnie trudnych, czy też czasochłonnych. Polega on bowiem na tym, by raz na jakiś czas odnowić powłokę ochronną stworzoną na drzwiach drewnianych. W tym celu drzwi są impregnowane, malowane, lakierowane i olejowe. Tak właśnie powstaje solidna powłoka ochronna, która dobrze chroni drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także różnego rodzaju zabrudzeniami.

Nie można również zapomnieć o tym, że drzwi drewniane mają także metalowe elementy, o które również trzeba zadbać. Przede wszystkim nie warto obciążać drzwi, gdyż zwiększa to tarcie pomiędzy elementami. Ponadto powinniśmy regularnie smarować je olejem mechanicznym, smarem grafitowym lub wazeliną. W ten sposób możemy odpowiednio o nie zadbać, zredukować tarcie i tym samym skrzypienie oraz zużycie metalowych elementów.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz