Dobra pomoc drogowa – o jakiej mowa w praktyce?

Podstawowym zakresem działalności pomocy drogowej jest holowanie i transportowanie uszkodzonych samochodów do warsztatu. Jednak kolizja czy awaria samochodu to nie jedyne sytuacje, kiedy wzywamy pomoc drogową. Zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie czy zatankowanie niewłaściwego paliwa, to kolejne sytuacje, w których autopomoc się sprawdza. Jak wybrać dobrą firmę?

Czym kierować się przy wyborze pomocy drogowej?

Rzadko zdarza się, że kierowcy myślą o firmie świadczącej usługi pomocy drogowej, wyruszając w trasę. Warto jednak przygotować sobie namiary na sprawdzoną firmę. Będziemy mieli wówczas pewność, że nasza sprawa zostanie potraktowana rzetelnie i profesjonalnie. Nie chcąc czekać zbyt długo na udzielenie pomocy, warto skorzystać z lokalnych firm. Lepiej, żeby pomogła nam pomoc drogowa w Bielsko-Białej, jeśli przebywamy w tamtych rejonach, niż pomoc drogowa z Warszawy. Znacznie wydłuży to czas oczekiwania na transport.

Dobra firma to taka, która świadczy swoje usługi przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Dobrze, jeśli można ją wezwać również w święta. Nigdy nie wiemy, kiedy auto odmówi posłuszeństwa lub zaskoczy nas kolizja czy wypadek na drodze.

Cechy dobrej pomocy drogowej

Jedną z głównych cech, które sprawiają, że pomoc drogowa Żywiec jest profesjonalna jest wyposażenie firmy. Dobrze, kiedy przedsiębiorstwo posiada na stanie kilka lawet czy ciągników, wówczas czas oczekiwania na pomoc znacznie się skraca. Dobrze, jeśli pomoc drogowa posiada różne pojazdy do przewożenia równych aut czy motocykli. O profesjonalizmie świadczą również pracownicy. Ich podejście do klienta i wiedza są bardzo ważne.

Dobrze jeśli pomoc drogowa ma własny warsztat samochodowy, wraz z koniecznym sprzętem do wykonania diagnostyki komputerowej, czy wulkanizację. Dzięki temu naprawa samochodu nie będzie wymagała znalezienie mechanika. To istotne, zwłaszcza jeśli jesteśmy w nowym miejscu. Dużym atutem jest współpraca z z sieciami Assistance, co ułatwi odzyskanie pieniędzy z AC.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz