Dlaczego warto spędzić święta w Zakopanem?

wycieczka do zakopanegoZakopane, nazywane także zimową stolicą Polski, to jedno z najbardziej popularnych miejsc na spędzenie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Nic dziwnego, ponieważ magiczny czas spędzony w górach może przynieść wiele radości i niezapomnianych wspomnień. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wybrać Zakopane na miejsce świątecznego wypoczynku.

Brak stresujących przygotowywań

Święta Bożego Narodzenia to czas, który dla wielu osób jest obarczony dużym stresem związanym z przygotowaniami takimi jak zakupy, gotowanie, sprzątanie i dekorowanie domu. Zdecydowanie się na spędzenie Bożego Narodzenia w Zakopanem pozwala uniknąć tych uciążliwości. Wiele pensjonatów i hoteli oferuje specjalne pakiety świąteczne, które obejmują noclegi, wyżywienie oraz atrakcje dodatkowe. Dzięki temu można skupić się na odpoczynku i miłym spędzaniu czasu z rodziną, bez konieczności martwienia się codziennymi obowiązkami.

Możliwość poznania góralskich tradycji

Zakopane to miejsce, gdzie na każdym kroku można poczuć ducha góralskich tradycji. Święta spędzone tutaj dają szansę na zetknięcie się z niezwykłym folklorem, który nieodłącznie towarzyszy tej okolicy. Warto wybrać się na mszę świąteczną, która odbywa się w drewnianym kościółku pw. św. Klemensa, gdzie można usłyszeć góralskie pastorałki i kolędy. Warto również zwiedzić Gubałówkę oraz Krupówki, gdzie często organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe. Poznanie kultury góralskiej może być szczególnie fascynujące dla dzieci, które z pewnością będą zachwycone spotkaniami z góralami ubranymi w tradycyjne stroje oraz przekazywaniem dawnych legend i opowieści.

Gwarancja niezapomnianych wspomnień

Wigilia w Zakopanem to nie tylko atrakcje związane z kulturą, ale również możliwość korzystania z piękna przyrody i licznych rozrywek na świeżym powietrzu. Góry ośnieżone wprost idealnie nadają się do uprawiania sportów takich jak narciarstwo biegowe i zjazdowe czy snowboard. Zachwycające widoki na Tatry można podziwiać podczas wycieczek pieszych, czy kuligu z pochodniami. Z kolei okres sylwestrowy w Zakopanem to także szereg imprez i wydarzeń, takich jak koncerty, pokazy fajerwerków czy bale sylwestrowe. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, aby uroczo zakończyć stary rok i powitać nowy naśnieżonym szlaku.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz