Dlaczego warto otworzyć sklep franczyzowy przy dworcu kolejowym?

sklep franczyzowy

Sukces franczyzy w małym mieście zależy w dużej mierze od lokalizacji. Jednym z popularnych miejsc, gwarantujących wysokie przychody z działalności, jest dworzec kolejowy i jego okolice.

Przez dworzec kolejowy w małym mieście przewija się duża grupa mieszkańców, jak i ich gości oraz turystów, jeśli jest to znane miejsce, ze względu na zabytki i inne atrakcje. Dzięki temu franczyza w małym mieście może osiągać wysokie przychody.

Dworzec kolejowy – dobre miejsce na franczyzę w małym mieście

Jaki biznes jest często otwierany w małych miastach? Dworzec kolejowy i jego okolice to doskonałe miejsce na franczyzę, ponieważ przez całą dobę w jego okolicach znajdują się osoby, które podróżują w inne miejsce lub wracają do domu. Wszystkim z nich zależy bardzo często na szybkich zakupach po drodze, bez konieczności odbywania długich podróży. Jaki biznes otworzyć w małym mieście? Warto postawić na sklepy franczyzowe, które są powszechnie znane i wyróżniają się kolorystyką i oznakowaniem (w tym logo), jak np. Żabki, stąd też są łatwo zauważane przez wszystkie osoby, które znajdą się na dworcu lub w jego pobliżu.

Franczyza przy dworcu kolejowym a usługi dodatkowe

Co trzeba brać jeszcze pod uwagę, bez względu na to, jaki otwiera się sklep w małym mieście? Ważnym elementem franczyzy zlokalizowanej przy dworcu kolejowym powinny być dostępne w niej usługi dodatkowe. Dzięki nim oferta sklepu jest bardziej atrakcyjna. Jaki biznes otworzyć w małym mieście przy dworcu kolejowym, by zwiększyć swoje zyski? Doskonałym rozwiązaniem będzie sklep, w którym dostępne będą usługi gastronomiczne. Przykładem takiej franczyzy jest Żabka. Panini w różnych wersjach, hot-dogi, donuty, croissanty i ciepła kawa to tylko niektóre przykłady produktów dostępnych w Żabka Cafe. Posiłek w oczekiwaniu na pociąg lub po powrocie z podróży jest bardzo ważny dla klientów sklepu.

Franczyza w małym mieście a sprzedaż w niedziele i święta

Wzmożony ruch na dworcu kolejowym widoczny jest szczególnie w weekendy. Z tego miejsca mieszkańcy korzystają często w niedziele i święta. Doskonałym tego przykładem są studenci, którzy jadą na uczelnię oraz osoby powracające od rodziny i bliskich z innych miejscowości. Jaki biznes otworzyć w małym mieście, żeby możliwa była sprzedaż w takie dni? Na tym tle wyróżnia się franczyza Żabka. W ramach umowy franczyzowej zgodnie z przepisami właściciel sklepu (czyli franczyzobiorca) z pomocą członków najbliższej rodziny mogą prowadzić taką sprzedaż w niedzielę i święta. Nie powinno być już zatem wątpliwości, jaki sklep warto otworzyć w małym mieście.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz