Depilacja laserowa oszczędzi Twój czas – na czym polega?

Usuwanie włosków z nóg, spod pach i z innych partii ciała może być czasochłonne. Czy można w jakiś sposób zaoszczędzić czas na depilacji czy goleniu owłosienia? Rozwiązaniem jest skorzystanie z depilacji laserowej. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega usuwanie włosków laserem?

Depilacja laserowa jest metodą depilacji, czyli usuwania włosków, która prowadzona jest z użyciem urządzenia laserowego. Zastosowanie lasera w tym celu pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów – owłosienie można usunąć na stałe i dzięki temu zapomnieć o potrzebie jego regularnego depilowania.

Na czym polega usuwanie włosków za pomocą lasera? Laser potrafi wniknąć we wnętrze skóry, aby tam dotrzeć do mieszków włosowych. Są to struktury, z których wyrastają włoski. Światło lasera może następnie usunąć mieszki włosowe, co powoduje, że nie dochodzi już do odrastania włosków.

Wobec tego depilacja laserowa jest metodą, dzięki której można uzyskać aksamitnie gładką skórę bez potrzeby jej ciągłego depilowania czy golenia. To duża oszczędność czasu!

Depilacja laserowa – gdzie można z niej skorzystać?

Obecnie zabiegi depilacji laserowej dostępne są w wielu miastach na terenie całego kraju. Depilacja prowadzona jest głównie w gabinetach medycyny estetycznej oraz w salonach depilacji laserowej.

Osobom, które zamierzają skorzystać z usługi jak depilacja laserowa Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ zapewnia dostęp do profesjonalnej obsługi w tym zakresie prowadzonej w renomowanych salonach dysponujących najnowocześniejszym sprzętem.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem mało inwazyjnym, który nie powoduje przerwania ciągłości skóry, a także pojawienia się ryzyka poważnych skutków ubocznych, co powoduje, że jest ona uznawana za bezpieczną procedurę. Warto jednak pamiętać, że ma ona określone przeciwwskazania, co oznacza, że nie może być ona wykonana u każdej osoby.

Przed zabiegiem depilacji laserowej klient bierze udział w konsultacji ze specjalistą. Bada on skórę i wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, na przykład jak choroby czy uszkodzenia skóry. Przeprowadza się także próbę laserową – ma ona na celu zbadanie reakcji skóry na laser.

Sam zabieg depilacji laserowej trwa od około 15 do 60 minut w zależności od obszaru, jakiego dotyczy. Najszybciej depilowane są małe obszary, na przykład pachy, wąsik na twarzy, natomiast dłużej depiluje się całe nogi.

Należy także pamiętać o tym, że depilacja laserowa musi być wykonana w serii, co oznacza, że zwykle prowadzi się od 3 do 5 zabiegów tego typu. Mają one na celu zlikwidowanie praktycznie wszystkich włosków, ponieważ laser działa na nie jedynie w określonej fazie – fazie aktywnego wzrostu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz