Czyste biuro – jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Chcesz, aby Twoje biuro lśniło czystością? Rozpocznij współpracę z dobrą firmą sprzątającą, która będzie mogła zaoferować Ci kompleksową obsługę. Jakie usługi świadczone są przez firmy sprzątające?

Komu zlecić usługi sprzątania biura?

Wybór odpowiedniej firmy odpowiedzialnej za utrzymanie porządku w biurze ma bardzo duże znaczenie. Czyste biuro nie tylko wygląda lepiej, ale także wpływa ono na wizerunek firmy oraz na zadowolenie jej pracowników, którzy mogą wtedy wykonywać swoje obowiązki w przestrzeni, która jest uporządkowana i bezpieczna.

Jednym z podstawowych czynników, jaki należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu firmy sprzątającej biura, jest zakres świadczonych przez nią usług. Jeżeli będzie ona mogła zapewnić dostęp do rozbudowanej gamy czynności, wtedy utrzymanie biura w idealnym porządku będzie jeszcze łatwiejsze.

Jakie usługi prowadzą firmy sprzątające?

W firmach sprzątających można zamówić różnego rodzaju usług. Przy wyborze właściwej oferty warto zatem zwrócić szczególną uwagę na jej zakres.

W ramach sprzątania biur firma powinna oferować:

  • ścieranie kurzy z powierzchni
  • odkurzanie podłóg
  • mycie podłóg
  • sprzątanie łazienek, kuchni i pomieszczeń socjalnych
  • uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych
  • usuwanie odpadków – opróżnianie koszów na śmieci
  • pranie wykładzin dywanowych, tapicerek
  • mycie przeszkleń, w tym okien, drzwi
  • dezynfekowanie biur – ochrona przed wirusami, bakteriami
  • utrzymanie zieleni

Firmom zlecającym sprzątanie biur Gliwice mogą zapewnić dostęp do wszystkich z powyższych usług.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Oczywiście, dobra firma sprzątająca to nie tylko szeroki zakres świadczonych przez nią usług, ale także szereg innych, równie ważnych czynników.

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy w swojej branży. Najlepiej, aby było one podparte pozytywnymi opiniami referencjami od klientów. Poza tym warto sprawdzić, w jakich godzinach firma świadczy swoje usługi, co pozwoli na dopasowanie jej godzin pracy do godzin pracy biura.

Nie można także zapominać o zapoznaniu się z umową przed jej podpisaniem. To właśnie w tym dokumencie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące usługi, w tym zakres jej świadczenia, godziny, koszty czy sposób rozliczenia pomiędzy stronami.

Podsumowując, przy wyborze firmy sprzątającej bardzo duże znaczenie ma zakres prowadzonych przez nią prac. To właśnie wtedy, gdy będą one wyróżniały się szerokim profilem, utrzymanie biura w perfekcyjnej czystości będzie jeszcze prostsze.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz