Czym nawilżyć skórę po opalaniu – sprawdź domowe sposoby

Opalanie się jest czynnością, którą lubi praktycznie każdy. Lato sprzyja kąpielom słonecznym, a więc sprawianiu, że nasza skóra zyskuje piękny koloryt, a co za tym idzie – nasza atrakcyjność zdecydowanie się zwiększa. Nie bez znaczenia pozostaje jednak to, aby odpowiednio zadbać o skórę po tym, jak dostarczymy jej solidnej dawki witaminy D3, ale także szkodliwych promieni UVA i UVB. O nich absolutnie nie możemy zapomnieć, jak również o ich negatywnych skutkach, którym możemy skutecznie zapobiegać. W jaki sposób?

Jak dbać o skórę przed opalaniem?

Zanim wystawimy skórę na działanie promieni ultrafioletowych powinniśmy dokładnie się do tego przygotować. W grę wchodzi szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Wśród nich wymienia się przede wszystkim picie wody w odpowiednich ilościach. W praktyce mowa o minimum 2 litrach w ciągu dnia. Pamiętajmy o tym, że ma ona zbawienny wpływ na nasz organizm, w tym także na nawilżenie oraz jędrność skóry. Kolejna ważna kwestia, to także zadbanie o prawidłową dietę. Sięgajmy po owoce i warzywa bogate w witaminy A, E oraz C. Wśród nich wymienić można między innymi szpinak, marchew, brokuły, jarmuż, żurawinę, pomarańcze czy też pomidory.

Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednia ekspozycja na słońce. Unikajmy opalania w godzinach 11-15, kiedy promieniowanie jest największe. Takie działanie, to zapobieganie poparzeń, przesuszenia skóry, jak również rozwoju nowotworów skóry. Kolejna ważna kwestia, to stawianie na dobrej jakości kosmetyki dedykowane bezpiecznemu opalaniu. Wśród nich powinny znaleźć się te, które będą zawierały odpowiedni filtr przeciwsłoneczny dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry, jak również pobawione szkodliwych substancji. Warto więc brać pod uwagę te, które skomponowane są na bazie naturalnych składników.

Domowe sposoby na skórę po opalaniu

Wśród domowych sposobów na pielęgnację skóry po opalaniu wymienia się przede wszystkim stawianie na zimne kąpiele. Zimna woda jest bardzo pomocna w obniżeniu temperatury nagrzanego ciała. Nie bez znaczenia pozostaje także działanie miodu, jak również kefiru czy też zsiadłego mleka. Można także zaufać działaniu soku z aloesu czy też olejka z mięty pieprzowej. Kolejna ważna kwestia, to to, żeby mieć na uwadze zakup kosmetyków dedykowanych pielęgnacji skóry po opalaniu. Wśród nich są między innymi nawilżające balsamy, jak również podkreślające koloryt opalenizny.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz