Czy przygotowałeś swoje auto na nadejście zimy?

Zima nadchodzi wielkimi krokami, a w najbliższym czasie możemy spodziewać się coraz niższych temperatur. Aby uniknąć sezonowych problemów z autem, warto jeszcze przed nadejściem prawdziwych mrozów zadbać nie tylko o stan techniczny swojego samochodu, ale również o odpowiednie paliwo w zbiorniku. Już kilka stopni poniżej zera może sprawić, że uruchomienie silnika diesla stanie się niemożliwe. Odpowiedzią na zimowe wyzwania dla silnika jest paliwo milesPLUS diesel arktyczny – dostępne tylko na stacjach Circle K.

Przygotowanie auta do zimy

Niskie temperatury wpływają na ograniczenie właściwości eksploatacyjnych oleju napędowego, dlatego w zimowych warunkach silnik potrzebuje paliwa, które pozwoli przygotować go do niezakłóconej pracy. Gatunek tankowanego oleju napędowego ma duże znaczenie nie tylko dla płynności jazdy, ale przede wszystkim podczas rozruchu zimnego silnika. Zmieniające się warunki pogodowe i nawet o kilka stopni niższe temperatury np. po mroźniejszej nocy mogą już spowodować problem z uruchomieniem silnika.

Odpowiedzią Circle K na zimowe wyzwania jest paliwo milesPLUS diesel arktyczny i jego dwie kluczowe cechy: obniżona do -32°C Temperatura Zablokowania Zimnego Filtra (TZZF) oraz gwarantowana temperatura mętnienia maks. -22°C, które zmniejszają ryzyko blokady silnika. Ponadto diesel arktyczny milesPLUS wzbogacono o składniki uszlachetniające, które oczyszczają i zabezpieczają silnik i pozwalają przejechać nawet o 3% dalej na każdym litrze.

Poza odpowiednim paliwem, kierowcy powinni zwracać również uwagę na poziom napełnienia zbiornika. Tankując paliwo do pełna zimą, w układzie paliwowym nie będzie gromadzić się wilgotne powietrze, które skraplając się na ścianka zbiornika przedostaje się do paliwa i po zamarznięciu może zablokować układ paliwowy.

Dodatkowo na kierowców tankujących min. 35 litrów paliwa milesPLUS diesel arktyczny czeka rozgrzewająca niespodzianka – mają oni możliwość zakupu aromatycznej kawy jedynie za 1 zł. Kupując to paliwo kierowcy otrzymają również za każdy litr aż 4 pkt w programie Circle K EXTRA Club, który uprawnia do zniżek na paliwo, dostęp do licznych promocji, a zebrane w programie lojalnościowym punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz