Czy pistolet do masażu to idealne urządzenie dla każdego?

Popularność przenośnych urządzeń do masażu stale rośnie, a co za tym idzie, pojawiają się kolejne propozycje dla osób, które chcą samodzielnie odprężyć i rozluźnić mięśnie. Jednym z ciekawych sprzętów jest pistolet wibracyjny przeznaczony do masażu wszystkich części ciała. Czy jest to jednak idealne urządzenie dla każdego? Czytaj dalej i poznaj podstawowe informacje o jego pracy, zastosowaniu i firmie, która stworzyła innowacyjny model.

Pistolet do masażu – sposób pracy i zastosowanie

Nie każda osoba trenująca profesjonalnie lub rekreacyjnie może pozwolić sobie na regularne wizyty w gabinetach masażu, zwłaszcza gdy jej harmonogram dnia jest naprawdę napięty. Z myślą o sportowcach, miłośnikach aktywności i świadomego dbania o ciało stworzono sprzęt przeznaczony do samodzielnego wykonania masażu. To pistolet wibracyjny, który zawiera końcówki o kilku kształtach. Urządzenie realizuje masaż ostukujący docierający do głębokich partii. Pozwala rozluźnić spięte mięśnie, pozbyć się uczucia sztywności i poprawić mobilność ciała.

Mimo że masaż przy pomocy pistoletu kojarzy się głównie ze zastosowaniem treningowym, świetnie sprawdza się używany również poza tym sportowym obszarem. Może pomagać na przykład w łagodzeniu uczucia sztywności pojawiającego się po dniu pracy spędzonym w pozycji siedzącej czy regeneracji po wysiłku związanym z domowymi obowiązkami. Staje się także cennym wsparciem w procesach rehabilitacji, przyspieszając proces powrotu do pełnej sprawności. Doskonale sprawdza się zatem zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych.

Marka Casada i jej pistolet wibracyjny do zadań specjalnych

Chcąc dowiedzieć się więcej o sposobie pracy pistoletu do masażu, warto skoncentrować się na jednym urządzeniu. W tym przypadku jest to MediGunPRO stworzony przez cenioną i doświadczoną markę. Casada została założona w Niemczech w 2000 roku, a po kilku latach jej produkty zaczęły pojawiać się w kolejnych krajach i zdobywać uznanie odbiorców. Pistolet tej firmy wyróżnia się solidnym, precyzyjnym wykonaniem i eleganckim designem. Stabilnie i wygodnie leży w dłonie oraz jest bardzo poręczny. Dokładając do niego właściwą końcówkę, można bez trudu docierać do wybranych partii ciała.

Producent wyposażył ten model w aż sześć wymiennych końcówek o różnych kształtach, od okrągłej do masażu dużych grup mięśniowych po falowaną odpowiednią do masażu stawów. Pistolet wibracyjny może pracować z pięcioma prędkościami i nie generuje hałasu. Można wybrać tryb pracy automatyczny zapewniający płynne przejście od pracy szybkiej do wolnej lub tryb ręczny – urządzenie pracuje wówczas z wybraną, stałą prędkością. Pistolet do pracy nie potrzebuje zasilania elektrycznego. Ma akumulator wielokrotnego ładowania. Po pełnym naładowaniu może pracować nawet do 4 godzin.

By zobaczyć to urządzenie w akcji i sprawdzić jego specyfikację oraz opinie klientów, którzy już zaprosili MediGunPRO do siebie, zapraszamy do odwiedzenia strony producenta. Można porozmawiać tam z konsultantami marki Casada i skorzystać z ich fachowego doradztwa.

Sprawdź także inne urządzenia do masażu na Casada.pl!

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz