Cięcie plazmowe – jakie materiały można poddać obróbce?

plazmowe ciecie metalu

Rozwój przemysłu wynika z rozwoju różnych technologii. Dzięki nowym odkryciom, można poddawać precyzyjnej obróbce różne materiały. Cięcie plazmowe to jedna z najpopularniejszych metod obróbki materiałów. Zapewnia precyzyjne cięcie i stosunkowo mały odpad obrabianych produktów.

Czym jest plazma?

Plazma jest substancją, która podobna jest do gazu, ale jej cząsteczki odznaczają się dużym poziomem jonizowania. Plazma zmienia stan skupienia pod wpływem działania prądu. Dzięki temu cięcie plazmowe w Katowicach jest możliwe do przeprowadzenia. Ten rodzaj cięcia nie jest zbyt skomplikowany. Niezbędne do jego prowadzenia jest sprzęt zawierający plazmę i podajnik prądu. W skutek wzrostu napięcia, plazma zmienia stan skupienia i powstaje łuk plazmowy. Jego zetknięcie z obrabiana powierzchnia sprawia, że dochodzi do przecięcia metalu. Ten sposób cięcia umożliwia precyzyjne cięcie materiałów i ich obróbkę. Dzięki temu krawędzie materiału są gładkie, a odpad w trakcie obróbki jest zredukowany. 

Do cięcia jakich metali wykorzystuje się cięcie plazmowe?

Cięcie za pomocą plazmy to jedna z najszybszych metod obróbki. Do tego jest bardzo precyzyjny i pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu. Z tego powodu cięcie plazmowe ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Remonty maszyn, cięcie rur, cięcie blach czy wycinanie elementów do balustrad to tylko niektóre zastosowania cięcia plazmowego. Cięcie plazmowe to skuteczna forma cięcia metalu. Jednak nie wszystkie metale można przecinać ta metodą. Najlepiej się ona sprawdza przy cięciu metali przewodzących prąd. Aluminium, stal nierdzewna i stal czarna to najczęściej wykorzystywane metale poddawane obróbce plazmą.

Cięcie plazmowe pozwala na zaoszczędzenie czasu, gdyż jest to metoda, w trakcie której obróbka jest szybka, krawędzie ciętego materiału są gładkie i nie wymagają ponownej obróbki. Jakość obrobionych materiałów jest na wysokim poziomie. W biznesie liczą się czas i pieniądze. Metoda plazmowa dzięki swojej szybkości pozwala zaoszczędzić czas. A dzięki małej liczbie odpadu, oszczędza także pieniądze. 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz