Cellulit – tabletki na cellulit. Jakie suplementy i tabletki na cellulit wybrać?

suplementy na cellulit

Cellulit, tak zwana pomarańczowa skórka jest zmorą wielu kobiet, nawet tych młodych i szczupłych. Oczywiście, kiedy zauważalne są pierwsze objawy warto przemyśleć i zastosować środki zaradcze, gdyż wraz z czasem cellulit jest bardzo trudny do usunięcia, zwłaszcza całkowitego. Jedną z form walki z cellulitem jest przyjmowanie tabletek na cellulit, których zadaniem jest przyspieszanie metabolizmu komórkowego, a tym samym rozłożenie tłuszczów na składniki możliwe do wydalenia z organizmu. Równocześnie składniki tabletek powodują poprawienie krążenia krwi i limfy, a co za tym idzie również rozłożenie tłuszczów i szybkie wydalenie toksyn.

Specjalistyczne tabletki na cellulit wodny powodują redukcję wody w organizmie i skuteczne wydalenie jej wraz z toksynami z organizmu. Kosmetolodzy oczywiście polecają tabletki na cellulit, ale równocześnie ostrzegają przed możliwymi, nie zawsze bezpiecznymi składnikami tabletek. Ważnym jest zatem uważne przeanalizowanie składu tabletek i zakup ich w zaufanym miejscu. Warto również zapoznać się dokładnie z przeciwwskazaniami do ich stosowania, a głównie są to: ciąża, karmienie piersią, wiek mniejszy niż 12 lat, uczulenia na składniki tabletek, ale również trzeba zaznaczyć, że takie tabletki znacznie obciążają wątrobę.

Cellulit tabletki – składniki

Skuteczne tabletki na cellulit powinny zawierać składniki z trzech podstawowych grup:

  • składniki rozkładające lipidy – wyciąg z morszczynu, olej rybi, zielona herbata,
  • składniki wzmacniające naczynka – olej z ogórecznika, nasiona winogrona, czerwona herbata,
  • składniki detoksykujące – algi morskie, opuncja figowa, mniszek pospolity, pokrzywa.

Wyciąg z morszczynu, olej rybi i zielona herbata skutecznie przyspieszają metabolizm, spalają tkankę tłuszczową i zapobiegają utracie jędrności skóry. Składniki wzmacniające naczynka mają za zadanie wspomaganie prawidłowego krążenia krwi i limfy, równocześnie dostarczając odpowiednie ilości tlenu i usuwając niepotrzebne toksyny z komórek i organizmu. Poprawiają również jakość włókien kolagenowych, które są podstawowym budulcem organów, w tym skóry. Kolagen bywa nazywany eliksirem młodości. Składniki detoksykujące głównie odpowiadają za usunięcie wody z organizmu, wraz z toksynami, czyli zbędnymi i niepotrzebnymi substancjami. Zwrócić szczególną uwagę należy na algi morskie, które zawierają bardzo dużo potrzebnych dla skóry z cellulitem witamin, składników mineralnych i aminokwasów.

Jak widać są to składniki naturalne, lecz nie działające natychmiast, by usunąć cellulit należy uzbroić się w cierpliwość i działać systematycznie.

Tabletki antykoncepcyjne, a cellulit

Wiele kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne zauważa pojawienie się cellulitu. Związane jest to z gospodarką wodną, na którą wpływ mają hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych. Mogą one skutecznie zatrzymywać wodę w organizmie, w takim wypadku bezwzględnie należy skonsultować się z ginekologiem. Należy pić po prostu czerwoną herbatę i spróbować zastosować cellulit wodny tabletki.

Podsumowanie

Oczywiście tabletki na cellulit to jedno z wielu rozwiązań oferowanych aktualnie na rynku. Warto rozpoczynając tę uciążliwą walkę zastosować na pewno odpowiednią dietę, jak również warto wypróbować dostępne różnorodne kosmetyki antycellulitowe, jak również świetnie działające na cellulit specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Wydaje się, że tabletki na cellulit, może tańsze i prostsze w stosowaniu nie są jednak najlepsze zwłaszcza dla naszego zdrowia, bezpieczeństwa stosowania, jak i przy zaawansowanym cellulicie.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz