Catering dietetyczny – co oferują firmy cateringowe?

Catering dietetyczny pozwala na prowadzenie zdrowszej, bardziej zbilansowanej i dopasowanej do swoich potrzeb diety. To wszystko bez potrzeby regularnych zakupów i gotowania. Na czym dokładnie polega catering tego typu? Kiedy warto się na niego zdecydować?

Na czym polega catering dietetyczny?

Usługa cateringu dietetycznego, która określana jest również mianem diety pudełkowej, polega na zamówieniu żywności dietetycznej z dostawą pod wskazany adres. Diety komponują doświadczeni dietetycy, a szeroka gama programów dietetycznych pozwala klientom na wybór optymalnego programu dopasowanego do własnych potrzeb.

Osobom planującym wypróbować catering dietetyczny Gliwice – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-gliwice/ również oferują taką możliwość. Oferty i cenniki firm cateringowych można sprawdzić już teraz w internecie.

Catering dietetyczny – w jakich wariantach jest oferowany?

Firmy oferujące catering dietetyczny mogą zaprezentować go w wielu wariantach, dlatego klienci mogą dobrać właściwy program pod kątem swojego gustu, trybu życia, a nawet stanu zdrowia.

Wśród dostępnych wariantów cateringu dietetycznego znajdują się głównie:

  • Dieta standardowa – dla osób bez specjalnych wymagań żywieniowych,

  • Dieta wegetariańska, wegańska – dla osób, które eliminują produkty zwierzęce,

  • Dieta dla osób z alergiami pokarmowym – dostępne są diety bez glutenu, laktozy i innych alergenów,

  • Dieta dla sportowców – zawiera zwiększone zapotrzebowane kaloryczne ze względu na wysiłek fizyczny,

  • Dieta dla diabetyków – specjalny program dietetyczny opracowany z myślą o osobach chorujących na cukrzycę, zawieraj posiłki o niskim indeksie glikemicznym,

  • Dieta dla osób chorobami serca, nadciśnieniem, miażdżycą – zawiera składniki wspierające zdrową pracę układu krążeniowego.

Wszystkie z powyższych planów mogą być także zamówione w różnych wariantach kaloryczności w zależności od BMI i dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na stronach internetowych wielu firm cateringowych dostępne są specjalne kalkulatory, na podstawie których można obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne.

Ile posiłków zawiera dieta pudełkowa?

Diety pudełkowe są oferowane w wielu wariantach, także pod kątem liczby posiłków.

Klienci mogą zdecydować się na zamówienie diety z pełnym wyżywieniem na cały dzień, czyli śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Mogą także zdecydować się na wybrane z tych posiłków.

Catering dietetyczny pozwala zatem na łatwiejsze prowadzenie zdrowej diety także wtedy, gdy brakuje czasu na komponowanie i gotowanie zbilansowanych posiłków.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz