Butle kompozytowe powietrzne – charakterystyka i zastosowanie

butla kompozytowa

Ostatnimi czasy niezmiernie popularne są butle kompozytowe powietrze. Co to takiego? Czym się wyróżniają? Jakie mają zastosowanie? Warto znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. 

Czym są butle kompozytowe powietrzne?

Butle kompozytowe powietrzne stosowane są tak naprawdę jako pewnego rodzaju uzupełnienie wyposażenia powietrznych wszelkich oddechowych aparatów. Butle kompozytowe powietrzne są po prosty pojemnikami na mieszankę standardową powietrzną o ciśnieniu roboczym dopuszczalnym na poziomie 300 bar.

Bardzo ważną informacją jest to, że butle kompozytowe powietrzne muszą posiadać wszelkie rodzaju certyfikaty. Butle kompozytowe posiadają oznaczenia CE. Do tego są produkowane według wymagań szeroko dostępnych. Wszystko musi być wykonane zgodnie z prawem. Co więcej, butle kompozytowe powietrzne wprowadzane są pod polski techniczny dozór. Chodzi o oznaczenie UDT. Wszystkie butle także posiadają stosowną dokumentację. Powietrzny zestaw składa się z aparatu, zaworu butlowego, a także butli.

Czym jest sprzęt OUO?

Tak samo, jak butle kompozytowe powietrzne, także sprzęt OUO musi być sprzętem o wysokiej jakości. Wiadomo, że praca ratowników w zanieczyszczonej strefie byłaby totalnie niemożliwa, gdyby nie powietrzne butlowe aparaty z powietrzem sprężonym. Dokładnie to na początku dwudziestego wieku rozpoczęły się masowe prace nad produkcją sprzętu do ochrony oddechowych dróg. Jest to zatem sprzęt OUO.

Sprzęt ten stosowany jest od kilkudziesięciu lat przez strażaków i to na całym świecie. Rozwój technologii sprawia, że producenci produkują specjalny sprzęt OUO z myślą o strażakach. Zwracają szczególną uwagę nie tylko na wygląd, ergonomię, bezpieczeństwo, a także okres długi bezawaryjny wszelkich podzespołów. Sprzęt OUO jest jak najbardziej potrzebny.

Warto nadmienić, że sprzęt ten cały czas się rozwija i tak naprawdę będzie cały czas się polepszał. Już właściwi producenci o to wszystko zadbają.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz