Bramy przesuwne w Ostrowie Wielkopolskim

Bramy przesuwne cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim dlatego, że zajmują mało miejsca i świetnie nadają się do posesji o ograniczonym metrażu. Są one sprzedawane między innymi przez producenta obiektów stalowych w Ostrowie Wielkopolskim. Co warto wiedzieć więcej na ich temat? Jakie są ich zalety? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się bramy przesuwne?

Bramy przesuwne w Ostrowie Wielkopolskim charakteryzują się tym, że składają się tylko i wyłącznie z jednego skrzydła. Obejmuje on całą szerokość i wysokość wjazdu do garażu lub do posesji. Obecna technologia produkcji tych bram pozwala tworzyć elementy praktycznie dowolnego rozmiaru. Problemem nie jest także waga całego skrzydła, ponieważ są one oparte zazwyczaj na wytrzymałych i solidnych rolkach.

Podobnie jak inne konstrukcje stalowe w Ostrowie Wielkopolskim, bramy przesuwne wykonane są z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Są one dodatkowo wzmacnianie w newralgicznych miejscach. Istnieją dwa typy bram przesuwnych – szynowe oraz samonośne. Różnica polega na umiejscowieniu szyny. Każda brama posiada specjalny mechanizm w którym znajdują się dwa słupki. Ograniczają one zakres jej ruchu oraz utrzymują ją w stałej pozycji.

Jakie zalety mają bramy przesuwne?

Bramy przesuwne cieszą się ogromną popularnością nie tylko na posesjach o ograniczonej powierzchni użytkowej. Sporą ich zaletą jest przede wszystkim wygoda oraz bezpieczeństwo codziennego używania. Nie wymagają tak częstej konserwacji, jak bramy dwuskrzydłowe. Nie ma także potrzeby regularnego usuwania elementów, które utrudniają jej otwieranie, zwłaszcza w zimie, podczas opadów śniegu.

Warto także zauważyć, że brama dwuskrzydłowa jest bardzo mocno przytwierdzona do szyny. Tym samym jest odporna nawet na silne podmuchy wiatru. Mechanizm blokujący utrzymuje ją po otwarciu lub zamknięciu zawsze w tej samej pozycji. Są więc bardzo intuicyjne w obsłudze i niezwykle wygodne. Mogą działać zarówno w trybie manualnego otwierania, jak i być obsługiwane za pośrednictwem zdalnego sterowania.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz