Booster do twarzy – co to, czym się różni od serum, działanie

Jak dotąd to serum, stanowiło najważniejszy typ kosmetyku do pielęgnacji. Warto spróbować zaprzyjaźnić się z boosterem. Dlaczego dobrze jest, aby znajdował się on w naszej kosmetyczce? Jest to kosmetyk na miarę naszych czasów. Gdybyśmy mogli go ulokować na liście kosmetycznej, która ukazuje najbardziej skoncentrowane produkty, znalazły się zdecydowanie na pierwszym miejscu. Jego moc i działanie, przewyższają nawet znane nam serum, chociaż oba te kosmetyki, nie powinny być ze sobą zestawiane, bowiem mają one zupełnie inne zadanie do spełnienia.

Czym są boostery?

Z języka angielskiego boost, oznacza po prostu doładować – booster jest swego rodzaju wzmacniaczem. I rzeczywiście – przypomina nieco serum, ale wyłącznie z uwagi na wodnistą, lekką konsystencję. Stworzono go do zupełnie innego celu – serum do twarzy, wspomaga nas w walce z wybranym problemem, zaś zadanie boostera, to wzmacnianie powierzchni naskórka, a tak dokładniej warstwy rogowej, która stanowi ochronną barierę. Boostery wzmacniają skórę, wytwarzając na niej delikatny ochronny film, którego zadaniem będzie odpowiednie zabezpieczenie przed podrażnieniami oraz różnymi niebezpiecznymi toksynami. Do powstania pierwszych boosterów, doszło na azjatyckim rynku, czyli niejako wylęgarni najlepszych pomysłów, oraz wszelkich produktów w dziedzinie pielęgnowania skóry, tym bardziej tej na twarzy.

Dlaczego warto stosować boostery?

Skóra jest największym narządem w ludzkim organizmie. Jej najważniejszą część stanowi rogowa warstwa (warstwa zewnętrzna), która stanowi warstwę ochronną przed zewnętrznymi czynnikami, bakteriami, grzybami, ale również utratą nadmiernych ilości wody. Kiedy warstwa rogowa zostanie uszkodzona, pogorszeniu ulega, nie tylko wygląd ogólny skóry, ale także pełnione przez nią funkcje. Z tego też względu nawet właściwie wybrana pielęgnacja, może nie być wystarczająco skuteczna. I tutaj na pomoc, przychodzi nam właśnie omawiany booster.

Gdzie można nabyć odpowiednie boostery do twarzy?

Pomimo tego, iż jak dotąd, nie jest to jeszcze zbyt popularna kategoria produktów kosmetycznych, coraz większa ilość firm kosmetycznych, ma boostery w swoich flagowych liniach. Żeby proces pielęgnacji mógł być w pełni kompletny i zadziałać możliwie jak najefektywniej, najlepiej będzie wybierać produkty należące do takiej samej linii. Zatem jeżeli posiadamy ulubioną firmę kosmetyczną, z którą naprawdę lubi się nasza skóra, koniecznie powinniśmy dokupić do niej także booster. Winien on być swego rodzaju strzałem w dziesiątkę.

Jak właściwie używać boostera?

Wystarczy, iż będziemy stosowali opisywany produkt raz w ciągu dnia. Cieniutką warstwę boostera, należy najlepiej nałożyć przed pójściem spać na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy. Kosmetyk ten, powinno się stosować przed użyciem kremu i serum, zaraz po wykonaniu tonizowania skóry. Jeżeli opisywanych kroków w pielęgnacji, będzie nazbyt dużo, możemy wymieszać nieco boostera z kremem albo serum.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz