Bagażnik dachowy – wynajmij go i podróżuj własnym autem!

W Twoim samochodzie brakuje miejsca do przewożenia bagażów? A może chcesz transportować nim swój sprzęt sportowy? Rozwiązanie to tani wynajem bagażników dachowych.

Dlaczego warto wypożyczyć bagażnik na dach auta?

Nie każdy samochód ma tyle dużą przestrzeń załadunkową, by powalać na łatwe przewożenie w nim walizek, plecaków oraz innych bagażów na wczasy. Nie każdy ma także zamontowany fabrycznie bagażnik dachowy.

Gdy potrzeba większej przestrzeni, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie bagażnik dachowy, który pozwoli na prostsze przenoszeni różnego rodzaju mienia.

Bagażnik dachowy można zakupić na własność, ale można także zdecydować się na jego wynajęcie, na co decyduje się wiele osób, które dopiero pierwszy raz zamierzają z niego skorzystać. Wynajem pozwala wtedy na uzyskanie dopasowanego bagażnika w niskiej cenie i pozwala na obycie się z tego typu sprzętem, a także zadecydowanie, czy warto zdecydować się na jego zakup.

Rodzaje bagażników dachowych

Bagażniki dachowe można podzielić na różne kategorie w zależności od tego, do czego mają one służyć.

Podstawa to relingi dachowe, czyli listwy, które umieszczane są po obu stronach dachu samochodu. W niektórych samochodach montowane są one fabrycznie, natomiast w innych trzeba będzie je wynająć lub dokupić. Relingi są umieszczane w specjalnych uchwytach znajdujących się na dachu samochodu, co pozwala na ich stabilne zamocowanie.

Na relingach dachowych można następnie zastosować różne typy bagażników, na przykład:

  • Belki w formie bagażnika bazowego – składają się z dwóch belek montowanych prostopadle do relingów, mają uniwersalne zastosowanie i pozwalają na zamocowane na nich różnych bagażów, na przykład jak narty, snowboardy, deski surfingowe, meble.
  • Bagażniki na rowery – przeznaczone są specjalnie do mocowania rowerów na dachu samochodu, zapewniają ich stabilny montaż.
  • Boxy dachowe – to rodzaj zamykanych pojemników, które zapewniają dodatkową ochronę dla zawartości, można umieszczać w nich torby, sprzęt sportowy oraz innego rodzaju mienie. Zamykane są na kluczyki dla pełnej ochrony.

Ile kosztuje wynajęcie bagażnika dachowego?

Osobom, które chciałyby zdecydować się na wynajem sprzętu jak bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ oferują go w cenie już od około 30-40 złotych na dzień, natomiast średnio jest to koszt od około 80 do 100 złotych w przypadku wynajmu krótkoterminowego.

Z dokładnymi cennikami wynajmu bagażników dachowych różnych typów można zapoznać się bezpośrednio na stronach internetowych wypożyczalni, które publikują aktualne wykazy cen.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz