Antykoncepcja awaryjna ratunkiem po seksie bez zabezpieczenia

Czasem wystarczy jedno zbliżenie płciowe bez zabezpieczenia, aby doszło do zapłodnienia komórki jajowej. Nawet zapomnienie o przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej może skończyć się niechcianą ciążą. Można jednak temu zaradzić, ale trzeba działać bardzo szybko. Z pomocą przychodzi antykoncepcja postkoitalna, czyli awaryjna. Jeśli przyjmie się w porę lek Escapelle, można zapobiec zapłodnieniu. Jego skuteczność wynosi aż 99% w przypadku przyjęcia tabletki w ciągu doby po stosunku płciowym. Niestety jest to preparat wydawany z przepisu lekarza, dlatego koniecznością staje się zdobycie na niego recepty. Można ją jednak kupić i to nawet bez wychodzenia domu, wystarczy dostęp do Internetu.

Niezabezpieczony stosunek płciowy i co dalej?

Nawet jeśli doszło do przygodnego seksu bez zabezpieczenia, to możliwe jest zniwelowanie ryzyka zajścia w ciążę, jeśli zastosuje się tabletkę dzień po. Jest to całkowicie legalna metoda antykoncepcji awaryjnej, która zapobiega zapłodnieniu. Najczęściej stosuje się lek z lewonorgestrelem Escapelle, który powinno się zażyć w ciągu doby po stosunku płciowym, bo wtedy jego skuteczność wynosi aż 99%. Maleje ona z każdą kolejną godziną, chociaż przyjmuje się, że zapobiega zajściu w ciążę w ciągu nawet 72 godzin. Zaleca się przyjęcie tabletki już w czasie pierwszych 12 godzin po stosunku bez zabezpieczenia, aby mieć pewność, że nie dojdzie do zapłodnienia. Substancja czynna zawarta w leku utrudnia implantację zapłodnionej komórki jajowej, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju ciąży. Należy od razu zaznaczyć, że Escapelle nie jest tabletką aborcyjną i nie ma ona negatywnego wpływu na płód w przypadku ciężarnej kobiety.

Escapelle recepta online – skąd ją wziąć?

Jeśli kobieta odbędzie stosunek płciowy bez zabezpieczenia i nie planuje zachodzenia w ciążę, to powinna niezwłocznie sięgnąć po antykoncepcję awaryjną. Każda godzina ma znaczenie, dlatego nie należy z tym zwlekać. Czekanie na wizytę lekarską zajmie sporo czasu, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie e-recepty, czyli elektronicznej recepty na tabletkę dzień po. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej i opłacić zamówienie, aby po zaledwie kilku minutach mieć już gotowy dokument upoważniający do zakupu leku pozwalającego uniknąć nieplanowanej ciąży. Recepta wyświetli się na dowolnym urządzeniu mobilnym. Nie trzeba nawet niczego drukować, wystarczy udać się do apteki ze swoim smartfonem, na który zostanie wysłana e-recepta. Jej ważność wynosi zwykle aż 30 dni od daty wystawienia.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz