Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Rozwód bywa często ostatecznym, ale też najlepszym rozwiązaniem, gdy więzi pomiędzy małżonkami uległy zanikowi. W takiej sytuacji często pojawia się pytanie – czy do rozwodu potrzebny jest adwokat? Sprawdź, w czym może pomóc Ci wtedy kancelaria prawna i ile kosztuje jej obsługa.
Zasadniczo nie, ponieważ małżonek wnoszący do sądu sprawę rozwodową nie musi być reprezentowany przez prawnika. Z drugiej jednak strony jego pomoc może okazać się kluczowa, aby zadbać o wszystkie niuanse prawne oraz zmniejszyć stres związany z tym wydarzeniem.
Stąd też wielu małżonków przygotowujących się do rozwodu udaje się do kancelarii prawnej, aby zasięgnąć tam porady i uzyskać bardziej złożoną pomoc w trakcie postępowania rozwodowego.
Skuteczny adwokat rozwód Kraków – https://www.przebindowski.com.pl/adwokat-krakow-rozwod.html oferty kancelarii można sprawdzić już teraz w internecie.
Rozwodami zajmuje się zdecydowana większość kancelarii prawnych, które prowadzą sprawy cywilne. Wybrane z nich specjalizują się w tym właśnie zakresie – są one określane jako kancelarie rozwodowe, a pracujący w nich prawnicy jako adwokaci rozwodowi.
Wśród usług dostępnych w kancelariach rozwodowych znajdują się poniższe:
Warto też wskazać, że z pomocy prawnej w trakcie rozwodu można skorzystać nie tylko w kancelarii adwokata – analogiczne usługi świadczą także kancelarie radców prawnych.
Trudno jednoznacznie wskazać, z jakimi kosztami będzie związana pomoc adwokata rozwodowego, ponieważ wpływa na nie szereg różnych czynników. Tym głównym, który decyduje o opłacie, jest sposób rozwodu – bez orzekania o winie lub z orzekaniem o winie.
Gdy rozwód ma być prowadzony bez orzekania o winie, wtedy stawki są niższe niż w przypadku rozwodów, gdzie małżonek chce orzec o winie drugiej strony. Zazwyczaj rozwodzący się muszą liczyć się z kosztem od 1 tysiąca do nawet około 6 tysięcy złotych za pomoc prawnika.
Dodatkowo do powyższych kosztów trzeba dodać opłaty stałe związane z rozwodem, w tym 600 złotych za wniesienie sprawy oraz dodatkowe koszty za podział majątku, które wynoszą 300-1000 złotych czy eksmisję małżonka – 200 złotych.