3 sposoby na to, aby skutecznie zapewnić prywatność w ogrodzie

Chcąc cieszyć się maksymalnym komfortem pracy oraz odpoczynku w ogrodzie, na pewno warto zadbać o własną prywatność. Wzrok wścibskich sąsiadów potrafi być mocno irytujący, podobnie jak to, że każdy, kto przechodzi obok naszej działki, ma wgląd na to, co się na niej dzieje. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym możemy w prosty sposób zapewnić sobie prywatność oraz sprawić, że wzrośnie wygoda użytkowania ogrodu.

Projektując teren ogrodu, zdecydowanie musimy brać pod uwagę to, aby zapewnić sobie maksimum prywatności, dzięki której będziemy mogli cieszyć się upragnionym relaksem oraz sprawić, że wszyscy domownicy będą odpoczywać dokładnie tak, jak chcą.

Prywatność w ogrodzie ma duże znaczenie. To właśnie dzięki niej mamy szansę na tym, aby skupić się na sobie i nie przejmować obcymi, sąsiadami. Jest to szczególnie ważne, gdy w ogrodzie bawią się dzieci, posiadamy basen ogrodowy, leżaki ogrodowe czy altanę z miejscem do grillowania. Jak zapewnić prywatność w ogrodzie?

Siatki cieniujące oraz maskujące

Pierwszym i sprawdzonym sposobem są różnego rodzaju siatki cieniujące oraz maskujące. Mogą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, słomy, technorattanu. Możliwości jest naprawdę wiele. Tego rodzaju siatki montuje się na specjalne zapinki lub opaski (popularne trytytki). Siatka jest lekka, prosta w montażu, przewiewna, można ją montować na różne typy ogrodzeń.

Płoty drewniane i płoty lamelowe

Druga opcja to oczywiście różnego rodzaju ogrodzenia, panele drewniane oraz płoty lamelowe. W internecie czy w popularnych portalach aukcyjnych, sklepach internetowych, budowlano-dekoracyjnych, bez problemu można kupić takie płoty, o różnej wysokości czy szerokości. Panele wymagają jednak odpowiedniego posadowienia i mocowania, z uwagi na wagę.

Taśmy ogrodzeniowe

Trzecią opcją są taśmy ogrodzeniowe, dedykowane na przykład do nowoczesnych ogrodzeń panelowych, ale również ogrodzeń stalowych, tradycyjnych. Ich skuteczność w zapewnianiu prywatności jest również potwierdzona. Zaletą taśm jest niska waga, różnorodność kolorystyczna, odporność na silne nasłonecznienie i zmianę warunków atmosferycznych.

Oczywiście mamy dowolność stosowania środków, które zapewnią nam prywatność. Warto pamiętać o tym, że zarówno siatki, jak również taśmy oraz panele, płoty, doskonale ze sobą współgrają. Nie ma również problemów, aby uzupełnić je o odpowiedniej wysokości thuje, świerki czy cyprysy.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz