3 kroki do własnej lakierni

Własna lakiernia to biznes, który w stosunkowo krótkim czasie może przynieść bardzo wymierne korzyści. Aby otworzyć lakiernię potrzebne jest oczywiście nie tylko lokum, ale również fachowe zaplecze techniczne oraz pracownicy.

Malowanie proszkowe, lakierowanie to bardzo popularne usługi, które pozwalają na nanoszenie na różnego rodzaju przedmioty różnorodnych powłok. Tego typu działania możliwe są tylko i wyłącznie w profesjonalnie wyposażonych lakierniach, które mają doświadczenie oraz zatrudniają doświadczone osoby, sprawnie radzące sobie z nanoszeniem powłok. Więcej informacji na stronie http://www.lapena.pl/.

Aby otworzyć własną lakiernię proszkową trzeba spełnić oczywiście wiele warunków, a wśród najważniejszych można wymienić oczywiście posiadanie odpowiedniej wielkości lokalu oraz wyposażanie lakierni.

Lokal – jaki powinien być

Budynek to oczywiście podstawowy warunek, który musimy spełnić, aby w ogóle myśleć o prowadzeniu takiego biznesu, jak lakiernia proszkowa. Decydując się na wybór lokalu trzeba oczywiście brać pod uwagę to, jaki rodzaj działalności prowadzimy i jaki jest rodzaj niezbędnego wyposażenia. Lakiernia musi posiadać oczywiście oprócz pomieszczeń typowo biurowych oraz socjalnych musi posiadać pomieszczenia, które będą przeznaczone typowo do przeprowadzania prac lakierniczych, jak również takie, gdzie elementy będą oczekiwać po naniesieniu powłok. Również bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie lakierni w miejsce przygotowawcze, gdzie np. elementy są czyszczone i wykonywane są innego typu prace. Dzięki sprawnemu rozmieszczeniu pomieszczeń wszystkie prace będą mogły być wykonywane zgodnie ze sztuką.

Zobacz także: https://iksmag.pl/lakiernia-proszkowa-jak-powinna-byc-wyposazona/

Wyposażenie lakierni

Aby skutecznie wykonywać prace lakiernicze potrzebne jest dedykowane i specjalistyczne wyposażenie. Zakup takiego wyposażenia powinien być dokonywany oczywiście w firmach, które specjalizują się w dostarczaniu takiego właśnie wyposażenia, a nie np. poprzez portale aukcyjne, gdzie często można nabyć z pozoru profesjonalne wyposażenie, które de facto nowe nie jest, a posiada widoczne ślady użytkowania oraz wady ukryte. Do podstawowego wyposażenia lakierni można zaliczyć chociażby:

– kompleksowo wyposażone kabiny lakiernicze,
– instalacje nawiewowe, odpyleniowe.
– suszarnie,
– agregaty i pistolety,
– stoły do przygotowania elementów,
– środki chemiczne,
– haki, podnośniki, zawiesia,
– artykuły zabezpieczające,
– artykuły maskujące wszelkiego rodzaju.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter