3 korzyści z picia soku pomarańczowego

Picie soku z pomarańczy niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego organizmu. Owoce te stanowią cenne źródło witamin oraz minerałów. Udowodniono, że zaledwie szklanka zrobionego z nich soku w pełni może zastąpić jedną porcję owoców w naszej diecie. Dlaczego warto jeszcze sięgać po sok pomarańczowy? Podpowiadamy.

Sok pomarańczowy jest źródłem polifenoli, potasu oraz wielu witamin

Warto wiedzieć, że sok z pomarańczy stanowi cenne źródło polifenoli, które to wykazują działanie przeciwutleniające. Nie bez znaczenia pozostaje także duża obecność potasu, który niesie ze sobą szereg korzyści dla naszego organizmu. W praktyce oznacza to, że jest on odpowiedzialny za nawodnienie komórek, jak również uczestniczy metabolizmie węglowodanów. Warto także wspomnieć o tym, że stabilizuje on zatrzymywanie wody, jak również wpływa na syntezę białka. Pamiętajmy jednak, że aby tego typu właściwości rzeczywiście znalazły się w naszym soku należy sięgać wyłącznie po wyroby od dobrych producentów, którzy gwarantują ich wysoką jakość, w tym takich jak ten https://zdrowysok.com/. Picie soków wysokiej jakości to także dostarczanie organizmowi solidnej dawki witamin, w tym C, B6, A, a ponadto choliny i kwasu foliowego.

Sok z pomarańczy zawiera magnez i reguluje poziom cukru we krwi

Wśród kolejnych dobrodziejstw jakie niesie ze sobą regularne stawianie na sok pomarańczowy można wymienić także jego wpływ na regulację poziomu cukru we krwi – jest to szczególnie ważne dla osób, które chorują na cukrzycę. Mimo że pomarańcze nie są go pozbawione, to dzięki obecności w nich magnezu wykazują te właśnie właściwości. Co więcej – mogą także stabilizować poziom glukozy. Jeden litr soku z pomarańczy dostarcza organizmowi aż około 100 miligramów magnezu, co stanowi zapotrzebowanie rekomendowanej dziennej dawki. Magnez oprócz wspomnianego działania ma ponadto wpływ na wspomaganie metabolizmu komórkowego, a ponadto dostarczanie energii.

Zobacz także: https://easyweb.pl/sok-jablkowy-i-jego-wlasciwosci/

Picie soku z pomarańczy wspomaga pracę tarczycy

Tarczyca jest bardzo ważnym gruczołem – jej nieprawidłowe działanie niesie ze sobą szereg problemów w codziennym funkcjonowaniu. To właśnie ona odpowiada m.in. za kontrolę produkcji białka, jak również warunkuje tempo zużywania energii przez organizm. Mówią, że chora tarczyca, to chore ciało i bardzo dużo w tym prawdy. Aby do tego nie dopuścić warto wspomóc jej prawidłowe działanie, a można to zrobić sięgając po dobrej jakości sok z pomarańczy, w tym taki jak ten https://zdrowysok.com/11-soki-tloczone – pozbawiony konserwantów, cukrów, wody oraz substancji barwiących. Zawarte w nim witaminy i minerały mocno wpływają na wspomaganie produkcji hormonu tarczycy, czyli T3.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz