Niemieckie pieniądze zmieniają wszystko. Gersdorf zniknie z mediów

18
Małgorzata Gersdorf
Fot. YouTube.com/Polskie Radio

Małgorzata Gersdorf sama siebie nazywa pierwszym prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie. Sędzia nie może pogodzić się z reformą sądownictwa przeprowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wyborcy PiS już dawno domagali się ukrócenia przywilejów grupy społecznej, którą są juryści, w związku z wypowiedziami niektórych przedstawicieli sądownictwa o „kaście nadzwyczajnej”. Wskutek zmian Małgorzata Gersdorf przeszła w stan spoczynku, jednak prawniczka nie poddaje się i nie chce ustąpić.

Małgorzata Gersdorf rozczarowała opozycję

Zdaniem publicysty Stanisława Janeckiego Małgorzata Gersdorf zrobiła coś niewybaczalnego. Co kompromituję ją nawet w oczach zwolenników opozycji. Otóż sędzia pojechała na koszt Niemiec za naszą zachodnią granicę, gdzie w Karlsruhe wystąpiła ze swoim wykładem.

– Do niedawna pierwsza prezes Sądu Najwyższego pojechała do Karlsruhe za pieniądze zapraszającego, czyli zapewne Bundesgerichtshof. Już to samo dowodzi, że nie czuje się pierwszym prezesem SN, bo przecież jako szefowa Sądu Najwyższego nigdy nie przebywałaby za niemieckie pieniądze w Karlsruhe – napisał Janecki na łamach wpolityce.pl

Zdaniem dziennikarz kobieta skompromitowała się tym, że za niemieckie pieniądze pojechała do Niemiec krytykować polski wymiar sprawiedliwości.

– Nie jedzie się do Niemiec i za niemieckie pieniądze, żeby atakować własne państwo. To nie tylko moralnie niedopuszczalne, ale i delegitymizujące prof. Gersdorf w związku z jej uporem, że wciąż jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Faktyczny pierwszy prezes czegoś takiego by nie zrobił, bo poza zasadą lojalności obowiązują go podwyższone standardy etyczne – argumentował Janecki.

Według publicysty wrogowie Jarosława Kaczyńskiego wybaczyliby Gersdorf, gdyby ta pojechała z wykładem do Brukseli. Jednak wyjazd do Niemiec, na koszt Niemiec jest przekroczeniem granicy.

Sędzia zniknie z mediów

W związku z powyższym można przypuszczać, że Małgorzata Gersdorf przestanie być twarzą opozycji i zniknie z mediów. Zdaniem dziennikarza straciła ona uznanie w oczach opozycji.

Opozycja zresztą ma teraz nowego męczennika na piedestale. Ostatnio stał się nim Dawid Winiarski, który twierdzi, że został pobity przez policje. Internauci z kolei uważają, że cała ta sprawa jest mistyfikacją na miarę tego co zrobił Wojciech Diduszko. W każdym razie opozycja totalna nie odpuszcza i w świetle fleszy objawia się coraz więcej „gwiazd” tak zwanego „antyPiS-u”.

– Po prywatnej wycieczce prof. Małgorzaty Gersdorf do Karlsruhe (za niemieckie pieniądze) i po jej występach tam przekroczony został Rubikon. Już nie powinna nawet udawać, że jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego, żeby nie obciążać wizerunku i rangi tego stanowiska. Po tym „przedstawieniu” sama prof. Małgorzata Gersdorf zdjęła z afisza sztukę pt. „Jestem pierwszym prezesem Sądu Najwyższego”. Tak będzie lepiej dla wszystkich, także dla prof. Małgorzaty Gersdorf, a może przede wszystkim dla niej – podsumował Janecki.

Źródło: wpolityce.pl

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

18 KOMENTARZE

 1. Ja uwazam,ze bardzo dobre jest to,co teraz robi PiS!!Ktos musi wziac za pysk te „nietykalna” KASTE!!!A w niedlugim czasie,nawet z zydowskim pisem sobie poradzimy!!!JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA!!

  36

  5
  • tylko debil moze miec zdanie ,ze pis robi cos dobrego,tym bardziej z wymiarem sprawiedliwosci.tylko kretyn taki jak lechita nie widzi zagrozenia

   5

   28
  • tylko debil moze miec zdanie ,ze pis robi cos dobrego,tym bardziej z wymiarem sprawiedliwosci.tylko kretyn taki jak lechita nie widzi zagrozenia

   7

   22
  • Nie bredź. PiS jest obozem patriotycznym ale potrafi dogadać się po cichu z wrogami nie informując wyborców i idzie na ustępstwa z Unią brukselską a jednocześnie nie chce być sługusem tak jak Platforma i PSL, chce być Panem. Jestem za.

   21

   3
 2. Kobieta skompromitowałą się kompletnie .Gdyby miałą odrobine honoru dałąby spokój i nie przychodziął do sądu

  26

  6
 3. Ciężko jest zreformować sądy i sędziów, którzy uważają się za lepszych od reszty społeczeństwa a robią takie nieprzystawające rzeczy jak kłamstwa i korupcje i kradzieże mimo że są dobrze opłacani.

  19

  1
 4. Niestety ciezko jest oderwac swinie od koryta…….z czegos musza placic te kaucje po pol miliona zlotych. A w zeznaniu podatkowym sa biedniejsi od zwyklego kowalskiego….

  10

  0
 5. Co to jest za artykuł? Nawet poprawnie w języku Polskim nie potraficie pisać. Dno i tandetna propaganda. Kto wam w to uwierzy prostaczkowie?

  2

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here