Będzie 300+! Dostaną je miliony Polaków

11

Trwa kongres Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, zapowiadają zmiany, jakie zajdą w naszym kraju w czasie trwania ich rządów. Niektóre z nich zaskakują. 

Premier Morawiecki, który zna się na finansach jak żaden inny członek w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział kolejne wsparcie socjalne dla polskich rodzin. To kolejny program „dla ludzi”, jaki uruchamia PiS.

ZOBACZ TEŻ: Przełom. Te kraje pomogą Polsce odzyskać wrak TU-154M

Będzie 300+

Kongres PiS – co stało się już tradycją – jest bardzo efektowny. Do stolicy zjechali działacze i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z całego kraju. Wszyscy z zainteresowaniem słuchają rządowych planów.

Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia osiemnastego roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Środki te – dodał – będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców.

Ponadto zapowiedziana została bniżka CIT dla małych i średnich przedsiębiorców, z 15 do 9 proc. To kolejna obniżka podatków przeprowadzona przez rząd PiS. Na początku ubiegłego roku rząd obniżył podatek CIT z 19 proc. na 15 proc.

Co jeszcze? Program Dostępność Plus – 23 mld zł w najbliższych kilku latach na poprawę życia seniorów i osób niepełnosprawnych. Dodatkowo mały ZUS dla małych firm. – Pierwszym naszym projektem, pierwszą propozycją, która mamy dla Polaków jest niższy ZUS, bardziej proporcjonalnych, przy niższych przychodach do wysokości 2,5 krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5 tys. 300 zł – co się będzie zmieniało oczywiście w kolejnych latach – oświadczył Morawiecki.

11 KOMENTARZE

 1. Wreszcie cos dla ludzi. Mowicie socjalizm a ja uprzejmie zwracam uwage ze mogliby te pieniadze tak jak PO-PSL podzielic miedzy siebie. Mowimy o nagrodach po pare tys. a tamci podpierdalali cale miliardy i wyprowadzali do ruskich i na Ukraine. Brawo PiS! Moge byc i socjalista

  79

  6
 2. te żydowskie szmaty znowu chca omamiać polaków i okradać dalej nie ma żadnej parti na którą można zagłosować ten rzad nie jest polski tylko żydowski i jest nielegalny

  8

  82
    • Skoro pisze o nielegalnym rządzie to musi być jakiś oszołom od hrabusia Potockiego i jego pseudopartii.

     4

     0
     • jeszcze się polacy nie nauczyliście że jak rząd daje to musi coś zabrać zaraz będzie podniesienie podatków i co dostaniecie zaraz oddacie w masle chlebie benzyna itp wszystkich polaków na imigrację a ukrainców w zamian młodzi ludzie nie mają jak żyć i są zmuszani wyjeżdzać zero fabryk polskich wszystko wyprzedane a młodym pozostaje obóz pracy za 2000tyś 5 lat pis obiecywał wolną kwotę od podatku i co i nic jakby im zależało zrobiliby to w jeden dzień i gospodarka by ruszyła ale nie chca polacy mają być niewolnikami

      1

      2
    • jaki troll myślicie że jak przekupią obywateli to bedzie dobrze od 89 roku rządzą ci sami ludzie żydzi pod polskimi nazwiskami gdzie obiecywana wolna kwota od podatku ?na wszystko jest na ukraine na polin tylko na zwykłych ludzi nie ma nic antypolska ustawa 1066 o bratniej pomocy tylko czekaja az ludzie na nich rusza to polacy będą pacyfikowani dla mnie wszyscy co tu piszą dobrze to liczą na świadczenia dla dzieci i nie dziwie sie ale to nic nie zmieni dalej będą polskę okradać jak zawsze dziwi mnie tylko ile ludzi nie myśli

     1

     1
 3. A ja chcę aby nadal był program „darmowy podręcznik”. Dzieci dostawały na początku roku podręczniki i było ok. Żadnego szukania po mieście i sprawdzania, czy to aby na pewno dany autor i wydawnictwo. Poza tym 300 zł nie starczy na wszystkie wymagane podręczniki. Syn jak był w kl 1-3 wtedy podręczniki na cały rok szkolny kosztowały 250 zł, a była to edukacja tzw. wczesnoszkolna. Także rodzice jeszcze będą musieli do tego dołożyć aby kupić wszystkie podręczniki, nie mówiąc nic o zeszytach i rzeczach typu bloki rysunkowe, farby, kredki itp. Znajda się też tacy rodzice, którzy otrzymane 300 zł zapewne upłynnią i dziecko zostanie bez niczego. Mojego głosu PiS nie ma i nigdy nie będzie mieć.

  1

  2
 4. A kiedy PIS zrealizuje obietnice i wyrok Trybunału Konstytucyjnego w kwestii opiekunów osób niepełnosprawnych dorosłych- szasta pieniędzmi na prawo i lewo, to dlaczego nie respektuje wyroków TK i nie zrobi porządku tam gdzie go nie ma w pierwszej kolejności. Ale na nagrody pieniądze się znalazły.

  0

  1
 5. Mają dlA siebie na premię i dla społeczeństwa rząd PO PSL miał tylko dla siebie mało tego trzeba było jeszcze rozsprzedac Polskę bo w budżecie brakowało pieniędzy powinni ponieść odpowiedzialność za swoje czyny bo słowo złodzieje to za lagodne

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here