Będzie 300+! Dostaną je miliony Polaków

Trwa kongres Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, zapowiadają zmiany, jakie zajdą w naszym kraju w czasie trwania ich rządów. Niektóre z nich zaskakują. 

Premier Morawiecki, który zna się na finansach jak żaden inny członek w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział kolejne wsparcie socjalne dla polskich rodzin. To kolejny program „dla ludzi”, jaki uruchamia PiS.

ZOBACZ TEŻ: Przełom. Te kraje pomogą Polsce odzyskać wrak TU-154M

Będzie 300+

Kongres PiS – co stało się już tradycją – jest bardzo efektowny. Do stolicy zjechali działacze i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z całego kraju. Wszyscy z zainteresowaniem słuchają rządowych planów.

Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia osiemnastego roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Środki te – dodał – będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców.

Ponadto zapowiedziana została bniżka CIT dla małych i średnich przedsiębiorców, z 15 do 9 proc. To kolejna obniżka podatków przeprowadzona przez rząd PiS. Na początku ubiegłego roku rząd obniżył podatek CIT z 19 proc. na 15 proc.

Co jeszcze? Program Dostępność Plus – 23 mld zł w najbliższych kilku latach na poprawę życia seniorów i osób niepełnosprawnych. Dodatkowo mały ZUS dla małych firm. – Pierwszym naszym projektem, pierwszą propozycją, która mamy dla Polaków jest niższy ZUS, bardziej proporcjonalnych, przy niższych przychodach do wysokości 2,5 krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5 tys. 300 zł – co się będzie zmieniało oczywiście w kolejnych latach – oświadczył Morawiecki.

Chwileczkę...