Polska ma wielki problem. Ukraińcy planują MASOWY bunt!

0

Ukraińców w Polsce przybywa w tempie błyskawicznym. Już niemal w każdym mieście – nawet niewielkim, powiatowym – można spotkać imigrantów zza naszej wschodniej granicy. 

Polakom raczej nie przeszkadzała imigracja obywateli Ukrainy do naszego kraju. Taki stan rzeczy spowodowany był faktem, że jeszcze kilka lat temu było ich u nas kilkunastokrotnie mniej. 

Dziś spełnia się coś, co od lat zapowiada internetowy publicysta – Aleksander Jabłonowski. Wielu Jabłonowskiego uważa za człowieka wielu fobii, jednak brany jest też za znawcę mentalności wschodniej, gdyż jego rodzice pochodzą ze Lwowa i sam głęboko studiował ten temat. 

Już długie miesiące temu w jednym z odcinków mówił, że grzeczni dziś Ukraińcy kiedyś „ugryzą rękę, która ich karmi” i postanowią upomnieć się u „Lachów” o wyższe wynagrodzenia, dużo lepsze traktowanie, a nawet miejsca w samorządach, co miałoby prowadzić do stawiania na terenie naszego kraju pomników Stepana Bandery – polakobójcy,  który jest dziś na Ukrainie uważany za bohatera narodowego. 

Serwis INN:Poland pisze o ukraińskim buncie w Polsce. Podobno „zgadują się w internecie” i zbierają informacje, by nie dać się oszukać polskim pracodawcom i nie zarabiać mniej niż Polacy. „Obraz zagubionych imigrantów wysypujących się z busika odchodzi właśnie do lamusa” – czytamy na INN:Poland. Ukraińscy imigranci czują się w Polsce coraz pewniej, co często przejawia się niestety negatywnie. 

Ukraińscy robotnicy powiedzieli mi niedawno, że za 20 zł/h robić nie będą. Bo to za mało. Ale ja nie zamierzałem im dawać więcej. Zadzwoniłem po Polaków z małego miasteczka. Uznali, że wezmą tę stawkę z pocałowaniem ręki. Wtedy moi pracownicy stwierdzili, że ostatecznie mogą zostać przy starej płacy – opowiada pan Marek, właściciel niewielkiej firmy remontowo-usługowej z Warszawy.

Doszło do swoistego paradoksu. Jeszcze niedawno polscy pracodawcy szantażowali rodzimych pracowników mówiąc „Ukraińcy już czekają na twoje miejsce”. Dziś to Ukraińcy szantażują Polaków, bo wiedzą, że można w ten sposób dużo ugrać. Przybysze ze wschodu coraz częściej też wchodzą w konflikty z Polakami w sferze pozazawodowej. Biorąc pod uwagę fakt, że nasze narody dzieli wiele głównie pod względem historyczno-politycznym, a Ukraińcy są w Polsce w mniejszości, zmuszeni są organizować się w hermetyczne grupy, które coraz częściej ścierają się z miejscowymi.

Co bardziej pesymistycznie nastawieni apelują, by wstrzymać masową migrację z Ukrainy, gdyż na przestrzeni lat może dojść w naszym kraju do tragedii porównywalnych z tymi, które miały miejsce na Wołyniu w latach czterdziestych.

Chwileczkę...