Układ wyszedł na jaw! Jaruzelski przejął willę Przedpełskich dzięki PO

Samorządowcy PO z Warszawy w 2012 r. umożliwili Wojciechowi Jaruzelskiemu przejęcie za bezcen willi, która należała do patriotycznej rodziny Przedpełskich. Działacze PO udzielili Jaruzelskim 93-proc. bonifikaty, mimo że postępowanie dotyczące prawa do własności nie było zakończone. Teraz sprawa specjalnego opustu kierowana jest do komisji reprywatyzacyjnej – informuje „Gazeta Polska”.

Zarząd Dzielnicy Mokotów pod rządami PO w 2012 r. zorganizował wykup willi w prestiżowej dzielnicy stolicy za 43 tys. zł przez komunistycznego dyktatora gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Stało się tak dzięki specjalnej 93-proc. bonifikacie, jakiej samorządowcy udzielili Jaruzelskiemu – poinformowała we wtorek TVP Info. Willa należała wcześniej do Przedpełskich, rodziny zasłużonych w II Rzeczypospolitej patriotów polskich.

W czerwcu 2012 r. pod rządami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zarząd dzielnicy Mokotów przekształcił prawo użytkowania wieczystego tej nieruchomości przez Wojciecha Jaruzelskiego w prawo własności wycenione na 614 181 zł. Od powyższej wartości została udzielona 93-proc. bonifikata, czyli faktycznie willa kosztowała nowego nabywcę właśnie 43 tys. zł. Informacje te uzyskał radny ­PiS-u z Mokotowa Jacek Ozdoba, który skierował zapytanie o willę przy ul. Ikara 5 do Urzędu m.st. Warszawy.

Niedopuszczalne jest to, że w ogóle pozwolono na przekształcenie użytkowania wieczystego we własność, w czasie gdy nie zostało zakończone postępowanie w sprawie zwrotu własności spadkobiercy – mówi Ozdoba. CZYTAJ CAŁOŚĆ >

gpcodziennie.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...